Доступність посилання

ТОП новини

Мерові Львова пророкують відставку через Євро-2012


Депутати Львівської міськради відправили у відставку виконком. Однією з причин є зволікання з підготовкою до чемпіонату Європи з футболу 2012 року, зокрема, ситуація зі стадіоном. «Не буде стадіонів – не буде чемпіонату в Україні і в Польщі», – заявив днями Президент УЄФА Мішель Платіні, який попросив поворушитися обидві держави. Доля Польщі і України вирішиться у вересні. Адже експерти УЄФА оцінюватимуть реальний стан справ.

Два дні поспіль депутати Львівської міськради обговорювали звіт про роботу мера Львова Андрія Садового і заявили, що місто затягує підготовку до чемпіонату з футболу.

Стадіон – проблема № 1. 24 гектари землі надані. Але міські райці майже одноголосно заявили, що Львів не має інвестора для будівництва стадіону. На містобудівній раді затверджений лише ескізний проект.

Депутат міськради Володимир Гірняк заявив Радіо Свобода, що такий проект він бачив уже два роки тому, його розробляла австрійська фірма.

Водночас мер Львова Андрій Садовий запевнив Радіо Свобода, що будівництво стадіону розпочнеться вже наприкінці осені. А інвестором, на його думку, має бути місто.

«На сьогодні ми маємо вільні залишки по коштах. Це ті гроші, які є в бюджеті, але заплановані на освоєння на жовтень-листопад. Щоб вони працювали для міста, ми їх віддали у банк на депозит під 22,5%», – сказав Радіо Свобода Андрій Садовий.

Депутати сумніваються, чи вистачить грошей

Однак ця сума становить близько 200 мільйонів гривень, тоді як на будівництво стадіону потрібно 80 мільйонів євро. Лише виготовлення проекту коштує 100 мільйонів гривень. А згідно з угодою на проектування розпочати будівництво стадіону можна лише у грудні.

Міський голова запевняє, що місто збудує стадіон до 2010 року, як цього вимагає УЄФА. Андрій Садовий каже, що після заяви Мішеля Платіні має добрий настрій, оскільки експерти УЄФА зараз займатимуться лише Польщею і Україною, а їхні поради і підтримка дуже важливі.

Спокій і добрий настрій мера аж ніяк не поділяють депутати. До 1 вересня міський голова має подати райцям детальний план будівництва стадіону і вказати реальні джерела фінансування. В іншому разі мерові пророкують відставку.

(Львів – Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG