Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина: 30 мільйонів євро на боротьбу з ожирінням


Вчасно до початку літніх парламентських канікул уряд Німеччини ухвалив «Інціативу за здорове харчування та здоровий спосіб життя». У такий спосіб владна коаліція вирішила оголосити боротьбу ожирінню в суспільстві. На реалізацію плану дій планується впродовж наступних трьох років витратити 30 мільйонів євро.

Відправляючись у літню відпустку, жителі Німеччини тепер знають, що в країні занадто багато товстих людей і що тут треба щось робити. Згідно з офіційними даними, 66 відсотків чоловіків, 51 відсоток жінок, а також 15 відсотків дітей та підлітків мають надмірну вагу.

Уже під час канікул кожен, хто відчуває на собі зайві кілограми, може зайнятися схудненням. Рецепт, який пропонує державна програма «У формі», простий: здорове харчування й активний відпочинок.

«Ми хочемо навчити людей вести здоровий спосіб життя», – заявила федеральний міністр охорони здоров’я Німеччини Улла Шмідт. Вона переконана, що в такому разі буде значно легше фінансувати й систему медичного забезпечення.

Розрахунок такий: люди ведуть здоровий спосіб життя, правильно харчуються, більше рухаються, а значить, і значно менше хворіють. За підрахунками федерального міністра з питань харчування й сільського господарства Горста Зеегофера, приблизно третина всіх медичних витрат – тобто 70 мільярдів євро – пов’язана з неправильним харчуванням і фізичною пасивністю.

Від дітей до літніх

Отже, людям слід допомогти змінити своє ставлення до їжі, вважає Зеегофер. Розпочати хочуть зі шкіл і дитячих садків.

Там уже після літніх канікул планується проводити спеціальні курси, які б допомогли дітям більше дізнатися про правильне харчування й знайти задоволення від заняття спортом. Шкільні програми, які передбачають щоденні уроки фізкультури, зможуть розраховувати на додаткове фінансування.

Також у підготовці вихователів і спеціалістів із догляду за старими й хворими людьми таке поняття, як передача знань про правильне харчування й переваги фізичного руху, має відігравати більшу роль.

Автори «Ініціатив за здорове харчування й здоровий спосіб життя» не забули й про теле- й радіорекламу. Причому ніхто не збирається забороняти рекламу того чи іншого продукту, який може бути шкідливим для здоров’я.

Натомість звертаються до сумління харчової промисловості. Уряд Німеччини сподівається спонукати, наприклад, кондитерські фірми добровільно відмовитися від рекламування солодощів серед дітей віком до 12 років.

Комп’ютерну промисловість закликають розробляти комп’ютерні ігри, які спонукають людей рухатися, а модельний бізнес – не користатися послугами занадто худих моделей.

Опозиція критикує

Опозиція критично поставилася до розробленого урядом плану.

На думку експерта з питань харчування партії «Союз-90/Зелені» Ульріке Гофкен, у своїй програмі уряд нічого нового не запропонував. Авторам програми бракує конкретної стратегії в боротьбі з неправильним харчуванням у суспільстві, вважають представники «зелених».

А депутат від Лівої партії Карін Біндер переконана, що здорове харчування – це, крім того, ще й справа грошей. Люди з низькими зарплатами не можуть собі цього дозволити, сказала Біндер.

(Берлін – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG