Доступність посилання

ТОП новини

Марина Ставнійчук: З’їзд БЮТ не мав правових підстав «позбавляти» Ігоря Рибакова мандата


Із правового погляду правовий статус фракції і правовий статус коаліції є різними, і позбавити депутата повноважень можна лише в разі його невходження до фракції або виходу з неї, вважає заступник голови Секретаріату Президента.

При цьому вона нагадала, що народний депутат від Блоку Юлії Тимошенко Ігор Рибаков написав заяву про вихід із коаліції, а не з фракції.

Учора Блок Юлії Тимошенко провів позачерговий з’їзд, що, за повідомленнями, ухвалив рішення «позбавити народного депутата Ігоря Рибакова депутатського мандата».

З’їзд відбувався за зачиненими дверима, без участі представників ЗМІ.

Про його рішення стало відомо з «неназваних джерел» у БЮТ, які також повідомили, що на з’їзді вирішили не давати жодних коментарів і офіційно не оприлюднювати це рішення.

За цими повідомленнями, як підставу для рішення позбавити Ігоря Рибакова депутатського мандата з’їзд узяв заяву самого депутата від БЮТ про вихід із коаліції та рішення Конституційного Суду України від 27 червня.

Тим рішенням Конституційний Суд визнав неконституційними положення Закону «Про статус народного депутата України» щодо права народного депутата вільно виходити зі складу фракції або не входити до жодної з зареєстрованих депутатських фракцій.

Конституційний Суд також роз’яснив, що народний депутат зобов’язаний перебувати у депутатській фракції тієї політичної партії чи виборчого блоку, за списком якого він був обраний народним депутатом.

Ігор Рибаков, який напередодні оголосив про свій «вихід із коаліції», з фракції БЮТ у Верховній Раді не виходив.

Хто ж в Україні створює коаліцію?

За Конституцією України (стаття 83), «У Верховній Раді України за результатами виборів і на основі узгодження політичних позицій формується коаліція депутатських фракцій, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України».

Можливості індивідуального входження чи невходження окремих депутатів у коаліцію або виходу з неї Конституція не передбачає.

Під час створення нинішньої коаліції Блоку Юлії Тимошенко і Блоку «Наша Україна – Народна самооборона» народний депутат від НУНС Іван Плющ не підписав заяву про своє входження до коаліції.

На початку червня народні депутати Ігор Рибаков від БЮТ і Юрій Бут від НУНС підписали заяви про свій вихід із коаліції.

При цьому всі вони залишаються членами своїх фракцій.

Унаслідок цього, якщо рахувати окремих депутатів, коаліція нині не має необхідної більшості від конституційного складу Верховної Ради.

Якщо ж, відповідно до Конституції, рахувати повний склад фракцій, що створили коаліцію, то така більшість існує.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG