Доступність посилання

ТОП новини

Польське консульство у Львові хоче видавати візи за два-три дні


Із 1 серпня в новому приміщенні польського консульства запрацює 16 віконець, у яких прийматимуть документи на візу, заявив на прес-конференції генеральний консул Польщі у Львові.

Відтак, запевняє В’єслав Осуховський, із 1 серпня українцям буде легше здати документи: консульство поповниться вісьмома працівниками, яких переведуть із дипломатичних установ із інших країн.

Водночас консульство припиняє запис на прийом через інтернет, оскільки у сервер вламуються хакери. У новому приміщенні діятиме жива черга.

При цьому консул обіцяє «вилучити усіх посередників, які крутяться біля консульства».

Генеральне консульство Польщі у Львові обслуговує мешканців 5 областей Західної України. За словами генконсула, зараз МЗС Польщі розглядає можливість відкриття нового консульства у Вінниці, Житомирі, Тернополі або Івано-Франківську. Рішення залежатиме від того, влада якого міста запропонує кращі умови для роботи польського представництва.

Сьогодні польське генконсульство у Львові щоденно видає по 1000–1200 віз, а з 1 серпня планує видавати на 1000 віз більше. Однак, щоб цілком зняти напруженість, потрібно щоденно видавати по 3 тисячі віз.

Загалом із 1 січня консульство Польщі у Львові видало 80 тисяч віз. Це наполовину менше, аніж торік, коли Польща не входила у «шенґенську зону».

Сьогодні, щоб здати документи на візу, у Львові потрібно простояти під приміщенням консульства два-три дні і ще стільки ж часу, щоб через два-три тижні отримати паспорт із візою.
XS
SM
MD
LG