Доступність посилання

ТОП новини

Сполучені Штати Америки святкують День Незалежності


Четверте липня у США – найбільше національне свято року, День Незалежності. Цього дня 232 роки тому американські колоністи – представники усіх тринадцятьох тоді штатів – зібралися на Континентальний Конгрес у Філадельфії і там підписали Декларацію незалежності, проголосивши відокремлення від британської корони. Так народилася нова країна – Сполучені Штати Америки і невдовзі після цього вона появилася на світовій мапі. Як відзначають своє найбільше свято американці?

Жодного військового параду! Хочете вірте, хочете – ні, але за 35 років мого життя тут я ні разу не бачив військового параду ані 4 липня, ані заради будь-якої іншої урочистої дати, воєнної або цивільної.

Формальних подій Дня Незалежності вельми небагато – обов'язкове звернення президента з нагоди національного свята, вечірні фейєрверки та публічні читання тексту Декларації Незалежності, де говориться, зокрема, що «ми вважаємо самоочевидними наступні істини: що всі люди створені рівними, що Творець наділив їх певними невід’ємними правами, серед яких є право на життя, свободу і прагнення щастя».

А пересічні американці відзначають День Незалежності досить прозаїчно. За традицією, 4 липня влаштовують пікніки, хто на власному подвір’ї, хто у громадських парках, де смажать м’ясо на вугіллях, сосиски, кукурудзу і запивають здебільшого пивом.

Змагаються у поїданні хот-догів

Варто згадати ще одну, суто ньюйоркську традицію Дня Незалежності: змагання з поїдання хот-догів, смажених сосисок, вкладених у булочку. На Коні-Айленд, на південному краю району Бруклін, на океанському березі проводить це змагання від 1916 року компанія «Нейтан», знаменита своїми телячими сосисками.

Змагання влаштовують із належним розмахом. Існує навіть Міжнародна спортивна федерація поглинателів хот-догів і розігрується світова першість. Переможець отримує так званий «Жовтий гірчичний пояс». Кілька разів реєстровані світові рекорди для занесення до Книги Гіннеса, що їх встановлював японець Такеру Кобаяші на прізвисько «Цунамі», шестиразовий чемпіон світу. Він змивав усіх суперників, як океанська хвиля. Але останнього разу, на змаганнях торік, чемпіоном світу став американець Джої Честнат на прізвисько «Щелепа», який обійшов Кобаяші, встановивши новий світовий рекорд. Він з’їв, чи може правильніше сказати, поглинув 66 сосисок із булочками за 12 хвилин.

На Коні-Айленд, на розі авеню Серф і Стілвелл, в районі, де розташувався популярний луна-парк Коні-Айленда, компанія Нейтан ставить стіл 14 метрів завдовжки і до столу підходять 20 «спортсменів». 2007 року на змагання зібралося 45 тисяч глядачів і ще півтора мільйона дивилися по телебаченню. Подію, до речі, транслював спортивний канал ESPN. На цей раз Кобаяші погрожує взяти реванш за торішню поразку.

(Нью-Йорк – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG