Доступність посилання

ТОП новини

Україна – Угорщина – Євро-2012


Президенти України та Угорщини Віктор Ющенко та Ласло Шойом під час офіційної церемонії зустрічі у Києві, 7 червня 2008 р.

Угорський бізнес піде в Україну для розбудови спортивної і транспортної інфраструктури до Євро-2012. Угорські наукові і ділові кола також зацікавлені допомогти українцям у побудові малих гідроелектростанцій на ріках Карпат. Про це сьогодні домовились у Києві президенти України та Угорщини Віктор Ющенко та Ласло Шойом.

Товарообіг між Україною та Угорщиною наближається до трьох мільярдів доларів за підсумками минулого року. Такі дані оприлюднив на прес-конференції після закінчення українсько-угорських переговорів Президент Віктор Ющенко.

За його словами, найближчим часом відбудеться кілька важливих зустрічей урядовців та бізнесменів двох сусідніх держав, щоб поглибити співпрацю і поліпшити імідж України серед угорських інвесторів.

Не забули й прикордонні проблеми, додав український Президент. За його словами, голови двох держав обговорили низку питань, які стосуються розбудови інфраструктури українсько-угорського кордону – зокрема, щодо розбудови митних переходів, а також щодо спільного митного та прикордонного контролю. «Вирішення цього питання значно активізує динаміку наших двосторонніх відносин», – вважає Віктор Ющенко.

Угорщина підтримає Україну на шляху до Європи і до Євро-2012

Ласло Шойом своєю чергою наголосив, що його держава підтримає Україну.

«Я вважаю, що це важливо і для Угорщини, і для Євросоюзу – підтримати Україну на шляху євроатлантичної інтеграції. Підтримати конкретними справами, наприклад, запросивши угорський бізнес допомогти українцям гідно підготуватись до Євро-2012, побудувати спортивні об’єкти і дороги високої якості», – заявив Президент Угорщини.

Ще одна проблема, з якою зіткнулися українські та угорські керівники та урядовці, вона стосується освіти. Віктор Ющенко заявив, що Україна повинна «зробити все необхідне для того, щоб школярам угорських шкіл в Україні стала доступна вища освіта». За його словами, йдеться не тільки про доступність української мови і літератури, а й цілого спектру знань, із якими школяр, абітурієнт повинен прийти в українську вищу школу.

У вівторок, 8 липня, Президент Ласло Шойом обговорюватиме питання політичної співпраці між Угорщиною та Україною з Головою Верховної Ради Арсенієм Яценюком.

(Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG