Доступність посилання

ТОП новини

Кількість абітурієнтів перевищує можливості приймальних комісій


Вступна кампанія у розпалі. Абітурієнти, які успішно склали зовнішнє тестування, сподіваються, що потраплять до омріяних вищих навчальних закладів. Вони мають можливість подавати документи у кілька вишів. Однак приймальні комісії не справляються з об’ємом роботи.

Черги є характерною ознакою вступної кампанії на Рівненщині. Старшокласники на зовнішньому тестуванні одразу орієнтувалися на кілька спеціальностей і на кілька вишів. Сьогодні навчальні заклади «пожинають плоди». Біля приймальної комісії Рівненського державного гуманітарного університету людно. Серед вступників є такі, що прагнуть одночасно стати філологом і математиком, або ж пишуть заяви на 8 спеціальностей відразу.

Як повідомив ректор університету Руслан Постоловський, за кілька днів на стаціонар подали 1800 заявок – така кількість в історії РДГУ зафіксована вперше.

Щоб здати документи, треба вистояти 3-5 днів

Напруга зростає... Деякі із абітурієнтів, лише щоб подати документи, ладні «жити» у черзі. Ситуація погіршується через те, що є багато таких, хто проходить без черги. «Мабуть, знайомі», – знизує плечима одна терпляча абітурієнтка. Вступники порахували, що для того, щоб здати документи, треба вистояти 3-5 днів.

У гуманітарному університеті обіцяють працювати в суботу, а якщо буде вкрай необхідно – і в неділю. Подібна ситуація і в Національному університеті водного господарства і природокористування. За кілька днів справилися з чергами в Національному університеті «Острозька академія» – хоча конкурс, стверджують тут, судячи з перших днів прийому заяв, буде вищим, ніж торік. Однак до роботи з абітурієнтами тут залучили додатковий персонал.

Пільговиків не уникнути і після зовнішнього тестування?

Але це не всі проблеми нинішньої вступної кампанії. Ректори усіх трьох рівненських державних вишів найвищого рівня акредитації бідкаються: найскладніше буде вибрати з двох абітурієнтів, котрі матимуть абсолютно однакову кількість балів. Руслан Постоловський упевнений: варіантів, коли пільги перевищуватимуть знання, і за нової системи не уникнути.

Категорично проти пільг виступає ректор Острозької академії Ігор Пасічник. «У жодній країні світу ніхто не дає пільг для отримання вищої освіти. Держава має їм надавати соціальні пільги, але не дипломи – тільки тому, що вони з «чорнобильської» зони… Доведеться брати людину, яка написала тести на мінімум, на шкоду тій, яка має високий бал», – зазначає він.

Освітяни побоюються, що ситуація, коли багато абітурієнтів мають однакову кількість балів, стимулюватиме батьків до намагань присвоїти своїм дітям незаслужені пільги.

Моніторинг від громадськості

Від липня на Рівненщині моніторинг процедури вступу проводить громадянська мережа «Опора». Зараз «опористи» спілкуються за допомогою анкетування зі вступниками, щоб дізнатися, чи не вимагали у них додаткових документів для вступу.

До цього процесу пообіцяли залучитися й інші громадські організації. Однак багато залежить від самих вступників та їхнього бажання чесно вибороти право на навчання. Водночас рівненські ректори передбачають, що суперечки стосовно вступної кампанії відтепер частіше вирішуватимуться в судах.

(Рівне – Прага – Київ)

  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG