Доступність посилання

ТОП новини

У Судані чекають на міжнародні звинувачення через Дарфур


Президент Судану Омар Хасан Ахмад аль-Башир зібрав у неділю надзвичайне засідання свого уряду у зв’язку з планами Міжнародного кримінального суду оголосити звинувачення в воєнних злочинах у суданській провінції.

Владна президентова партія «Національний конгрес» заявила, що очікуване звинувачення самому президентові лише збільшить насильство й кровопролиття в Дарфурі.

У столиці Судану Хартумі посилюють охорону західних посольств посеред офіційних прогнозів суданських урядовців про «хаос» у разі звинувачення президента.

У Хартумі вже заявляли, що таке звинувачення чи ордер на арешт Омара аль-Башира «зруйнує» всі мирні зусилля в Дарфурі.

У четвер головний прокурор Міжнародного кримінального суду Луїс Морено-Окампо повідомив, що в понеділок Суд оголосить про відкриття справи щодо подій у Дарфурі й назве звинувачених.

Очікують, що одним із головних звинувачених у злочинах проти людяності в цій суданській провінції може бути президент Судану.

За оцінками, унаслідок конфлікту в Дарфурі та голоду та хвороб, які супроводжують його, загинуло близько 300 чи й 400 тисяч осіб, близько 2 з половиною мільйонів стали втікачами.

У Дарфурі від 2003 року триває збройний конфлікт між ополченням «джанджавід» народу кочових арабів і кількома повстанськими угрупованнями, що виступають на захист інших етнічних груп.

Від конфлікту найбільше потерпає мирне землеробське населення, що не належить до кочових арабів.

Влада Судану заявляє, що не підтримує «джанджавідів». Але, за повідомленнями, уряд країни надає цим ополченцям грошову й іншу підтримку й іноді бере з ними спільну участь у бойових операціях.

Міжнародний кримінальний суд (International Criminal Court, Cour Pénale Internationale), заснований 1 липня 2002 року, має на меті переслідувати осіб, звинувачених у геноциді, воєнних злочинах і злочинах проти людяності, скоєних після цієї дати.
XS
SM
MD
LG