Доступність посилання

ТОП новини

Австрія обіцяє допомогти Україні у проведенні Євро-2012


«Один шанс на сто років» – так називає Федеральний канцлер Австрії Альфред Гузенбауер можливість проведення Україною футбольної першості Євро-2012. І обіцяє, що Австрія, австрійський бізнес допоможе Україні через чотири роки достойно прийняти футбольний чемпіонат Європи. Тим більше, що після вступу України до Світової організації торгівлі інтерес австрійців до українського ринку збільшився.

Австрія, яка разом зі Швейцарією місяць тому успішно зустріла і провела Євро-2008, охоче поділиться з Україною власним досвідом, наголосив під час виступу на бізнес-форумі Генеральний канцлер Австрії Альфред Гузенбауер.

«Після вступу до СОТ Україна наблизилась до європейського ринку, її капітал уже інвестує в економіку Європи, її бізнес готовий активніше працювати на міжнародному ринку товарів і послуг. Проведення Євро-2012 для України – це змога продемонструвати економічну силу і потенціал країни. Зазначу, що австрійський досвід у проведенні цьогорічного Євро свідчить: підготовка до змагань такого рівня – це стрибок в економічному зростанні; модернізація інфраструктури на міському і всеукраїнському рівні. Це також нові робочі місця, нова якість праці і соціального захисту», – зазначив Генеральний канцлер Австрії.

Альфред Гузенбауер нагадав, що економічні відносини між Україною та Австрією сягають доби Австро-Угорської імперії: досі існує залізнична колія між Віднем і Львовом, досі на Галичині діють автошляхи, збудовані за тієї (цісарської) доби.

Австрійці готові збудувати понад 900 кілометрів залізничних доріг

За словами держсекретаря, міністерства транспорту Австрії Крісти Кранцль, австрійці готові допомогти українцям модернізувати, розбудувати транспортну інфраструктуру високої якості, від залізничних колій до терміналів у морських портах. Пані Кранцль повідомила, що силами австрійської сторони в Україні буде збудовано понад 900 кілометрів залізничних доріг, про що ідеться у підписаній нині міжурядовій угоді.

А міністр економіки України Богдан Данилишин зазначив: «За обсягами операцій з Україною Австрія посідає 9 місце серед країн Європи. Ми вважаємо далеко не вичерпаними перспективи нашої співпраці, у першу чергу в торговельно-економічній сфері. І той потенціал, який є між нашими двома країнами, використовується ще не у повній мірі. Тому пожвавлення економічної кон’юнктури в Україні та Австрії, об’єктивна зацікавленість українських та австрійських підприємців у розширенні нашої співпраці створюють передумови для виведення нашого співробітництва на якісно новий рівень».

Це рівень високої якості і високих виробничих стандартів, що притаманні Австрії і чого потребує українська економіка, зауважив міністр Данилишин.

Віце-президент Європейського фонду культури, австрієць Філіп Діташмайєр напередодні візиту Альфреда Гузенбауера повідомив Радіо Свобода, що австрійці зацікавлені у здійсненні спільних туристичних і культурних інноваційних проектів: від туру по кавових столицях Європи (Відень – Львів) до інвестування у відродження й утримання пам‘яток архітектури та мистецтва, спільних для історії Австрії та України.

(Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG