Доступність посилання

ТОП новини

Росія відмовилася видавати Володимира Сацюка – ГПУ


Колишній заступник голови Служби безпеки України вже є громадянином Росії, інформує Генеральна прокуратура України про відповідь Генпрокуратури Росії на її звернення.

Росія не видає своїх громадян іншим державам.

За повідомленням української Генпрокуратури, в Україні Сацюка звинувачують у зловживанні владою чи службовим становищем і службовому підробленні, що спричинило тяжкі наслідки.

Українська Генпрокуратура звернулася до російської з проханням про екстрадицію Сацюка в квітні цього року, повідомила прес-служба ГПУ.

Існують припущення, що Володимир Сацюк може бути серед підозрюваних в отруєнні в вересні 2004 року тодішнього кандидата на Президента Віктора Ющенка. В оточенні Президента дотримуються версії, що отруєння Ющенка діоксином сталося саме під час вечері на дачі Сацюка.

Сам Віктор Ющенко в минулотижневому інтерв’ю австрійській пресі заявив, що троє організаторів вечері, під час якої його отруїли, перебувають у Росії й мають її громадянство. Президент висловив тоді сподівання, що Росія все ж видасть їх.

Згадані звинувачення проти Володимира Сацюка не стосуються справи про отруєння. Сам Сацюк раніше називав їх «політичною помстою».

Раніше Росія вже надала своє громадянство цілій низці колишніх українських урядовців, проти яких в Україні висували звинувачення після приходу Ющенка до влади, чим убезпечувала їх від видачі Україні.
XS
SM
MD
LG