Доступність посилання

ТОП новини

ЄС та Україна узгоджують принципи створення зони вільної торгівлі


Україна та Європейський Союз вважають, що переговори про створення зони вільної торгівлі та основні положення відповідної угоди мають базуватися на основі правил Світової організації торгівлі.

Як повідомили у прес-службі Президента України, про це йшлося сьогодні під час зустрічі у Брюсселі заступника глави президентського Секретаріату Андрія Гончарука з комісаром Європейської Комісії з питань зовнішньої торгівлі Пітером Мендельсоном.

Андрій Гончарук виклав співрозмовнику бачення української сторони щодо того, якими мають бути основні принципи та зміст майбутньої угоди.

Так, було зазначено, що з метою пом’якшення та нівелювання можливих негативних наслідків для своїх виробників від лібералізації двосторонньої торгівлі Україна пропонує застосувати принцип асиметрії або відносної взаємності. При цьому темпи відкриття та лібералізації українського ринку повинні відповідати темпам пристосування вітчизняних суб'єктів господарювання до нових умов конкуренції.

Також необхідно визначити перехідні періоди, протягом яких відбуватиметься лібералізація торговельних відносин, та час скасування усіх обмежень.

Крім цього, важливим завданням буде визначення обома сторонами чутливої продукції, щодо якої діятимуть спеціальні правила торгівлі, та встановлення ефективних регуляторних механізмів у сфері застосування таких нетарифних бар'єрів, як санітарні та фітосанітарні заходи, розробка взаємовигідних умов доступу до ринків послуг.
XS
SM
MD
LG