Доступність посилання

ТОП новини

У Непалі не змогли обрати президента


Під час голосування в Конституційних зборах Непалу в суботу жоден кандидат не зміг здобути необхідної для перемоги простої більшості голосів.

Друге коло виборів відбудеться в понеділок.

Посада президента в Непалі після скасування монархії переважно церемонійна, але без президента неможливе формування нового уряду.

Цей уряд сподіваються створити ліві маоїсти, які мають найбільше місць у Конституційних зборах.

Але їхній кандидат Рамраджа Прасад Сінґг опинився на другому місці, ненабагато відставши від кандидата центристського Непальського конгресу.

Рамраджа Прасад Сінґг 23 роки тому влаштував збройне повстання проти монархії і був заочно засуджений на смерть за влаштування вибухів у столиці Катманду, серед того в парламенті і біля королівського палацу, але переховувався за кордоном.

Водночас Конституційні збори вже обрали в суботу віце-президента Непалу, яким став політичний супротивник маоїстів.

Наприкінці травня Конституційні збори скасували в Непалі монархію і проголосили країну республікою.

Далі обрані в квітні Конституційні збори мають на меті протягом двох років розробити нову Конституцію країни.

Саме ліквідація монархії була головним пунктом мирної угоди 2006 року з маоїстськими повстанцями, яка поклала край десятилітній громадянській війні.

Головною силою маоїстів у Непалі є Непальська комуністична партія (маоїстська), яка отримала в Конституційних зборах найбільше місць – 220 із 601.

Вона хоче встановити в країні так звану «нову демократію», запровадивши ідеологію комуністично-маоїстського зразка, але дозволивши капіталізм в економіці.

Всього в Непалі існує принаймні 7 різних Комуністичних партій.
XS
SM
MD
LG