Доступність посилання

ТОП новини

Росія невдоволена розглядом її порушення повітряного простору Грузії в РБ ООН


Засідання Ради Безпеки відбулося в понеділок за зачиненими дверима, жодних документів на ньому не ухвалювали.

Після засідання представник Грузії Іраклі Аласанія заявив, що більшість його учасників твердо підтримала територіальну цілісність Грузії і засудила порушення з боку Росії.

Представник США Залмай Халілзад висловив стурбованість своєї країни цим порушенням, а представник Франції Жан-Моріс Ріпер підтвердив, що вирішення конфлікту має базуватися на незалежності, суверенітеті й цілісності Грузії.

Натомість представник Росії Віталій Чуркін констатував, що, за його словами, «деякі члени Ради Безпеки не змогли подолати прогрузинського нахилу».

При цьому в загрозах територіальній цілісності й суверенітетові Грузії він звинуватив саму Грузію, яка, мовляв, сама створює конфліктні ситуації.

Надзвичайне засідання Ради Безпеки ООН скликали на вимогу Тбілісі через політ російських бойових літаків над територією південноосетинського регіону Грузії 8 липня.

Москва тоді вперше визнала, що порушила грузинські кордони. За твердженням Росії, те порушення мало на меті «відвернути застосування сили», яке нібито планувала грузинська сторона.
XS
SM
MD
LG