Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко зустрівся з керівником російського «Газпрому» Міллером


Президент Віктор Ющенко на зустрічі з головою правління ВАТ «Газпром» Олексієм Міллером у вівторок в Києві високо оцінив те, що взаємодія «Нафтогазу України» і «Газпрому» не політизується. Про це повідомили у прес-службі Президента України.

За словами Олексія Міллера, на сьогодні плани поставок газу в Україну, його транзиту через українську територію, закачування газу в підземні газосховища України відбуваються «суворо за графіком», жодних проблемних питань по оперативній взаємодії немає.

Керівник «Газпрому» додав, що ціна на газ для України на поточний рік залишається 179,5 долара за тисячу кубометрів.

«Із задоволенням відзначаємо, що разом із НАК «Нафтогаз України» ми дуже добре і конструктивно відпрацювали перше півріччя 2008 року, в такому ж ключі думаємо працювати й надалі», – сказав Олексій Міллер, висловивши сподівання, що наразі можна обговорювати підходи до 2009 року, у тому числі на довгострокову перспективу.

Зі свого боку Віктор Ющенко високо оцінив взаємодію «Нафтогазу України» та «Газпрому». «Я усіляко підтримую такий характер відносин, тому що дуже часто ці відносини, навіть не бажаючи цього, хотів би хтось використати у некоректних коментарях, у тому числі політичного характеру», – сказав Президент України.

Найголовніше, за його словами, що сторони домовилися не політизувати ці взаємини, знаходити «зрозумілі принципи утворення ціни, формування балансу, політики транзиту, обсягів транзиту». «Це наша перспектива, і звичайно, ми хотіли б бачити цю перспективу не на рік, не на два, а закріпленою як взаємовигідний характер відносин», – зазначив глава держави.

Раніше у вівторок із Олексієм Міллером мала переговори за зачиненими дверима Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.
XS
SM
MD
LG