Доступність посилання

ТОП новини

Єврокомісія оприлюднить звіт про болгарську та румунську злочинність і корупцію


Такими гаслами ЄС вітав вступ Болгарії й Румунії

Брюссель – Комісія Європейського Союзу сьогодні має оприлюднити звіт про перебіг реформ у Болгарії та Румунії. Лідери цих країн, які стали членами Євросоюзу на початку 2007 року, зобов’язалися покласти край корупції та провести правову реформу, щоб подолати організовану злочинність. Європейські інституції раніше вже висловлювали своє невдоволення через відсутність результатів та нецільове використання європейських коштів. Із огляду на це сьогодні може стати відомо, яким чином ці дві країни можуть бути покарані. Серед можливих варіантів – накладення штрафних санкцій, скорочення фінансування і навіть позбавлення права голосу в європейській спільноті.

Експерти з Європейської Комісії регулярно відвідують Софію та Бухарест, щоб ознайомитися з ситуацією й перебігом юридичної та адміністративної реформ. Проте, як зазначив один із брюссельських політичних аналітиків, у Європи є достатньо інформації про справжній стан справ у Румунії та Болгарії.

Але Європі не вистачає рішучості, щоб стояти на сторожі правової державності. І цим уміло користуються представники цих двох країн.

Звіт Єврокомісії, за прогнозами аналітиків, буде особливо суворим щодо Болгарії, від якої ще з часів попереднього звіту вимагали подвоїти зусилля в боротьбі з корупцією та шахрайством.

Нещодавно болгарські газети опублікували конфіденційний звіт Європейського агентства боротьби з шахрайством. Там ішлося про великі суми європейських фондів, що були використані болгарами не за призначенням.

З огляду на це, а також на повільне посування обіцяних реформ, чимала сума грошей вже була заблокована Європейським Союзом. Єврокомісія пояснює, що це є наслідком втрати довіри та відсутності політичної волі у болгарських лідерів. За словами одного чільника європейських інституцій, Болгарія вживає недостатньо зусиль, щоб правильно використовувати гроші Євросоюзу, що «падають їй, мов манна небесна».

Покарання не забаряться

Брюссель уже вирішив розірвати стосунки з чотирма фінансовими організаціями Болгарії, що брали участь у розподілі європейських субвенцій, направлених на фінансування програм для новоприйнятих членів європейської спільноти. Фінансування також має бути скорочене на мільярд євро, що має на меті підштовхнути офіційну Софію до активних дій на шляху боротьби з корупцією, організованою злочинністю та слабкістю юридичної та адміністративної систем.

Із моменту вступу до лав країн європейської співдружності Румунія та Болгарія перебувають під особливим наглядом контрольних органів ЄС. Румунія та Болгарія, зазначають аналітики, після набуття членства у Євросоюзі майже припинили демонстрацію особливої наснаги на шляху реформ та наближення до європейських стандартів.

Якщо ситуація не зміниться, болгарським та румунським лідерам слід буде розпрощатися ще й із проектом входу через три роки до числа країн шенґенської зони.

(Брюссель – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG