Доступність посилання

ТОП новини
22 січня 2021, Київ 02:32

Представник США їде до Києва рятувати енергетичну безпеку Європи


Сполучені Штати хочуть обговорити з українським керівництвом можливість здійснити проект, який мав би збільшити транзит газу через Україну аж на 19 мільярдів кубометрів на рік.

Але заступник помічника державного секретаря США Метью Брайза, який повідомив про це агентству Reuters у Брюсселі напередодні свого від’їзду до Києва, не уточнив подробиць проекту.

Він лише сказав, що цей проект має на меті усунути «вузьке місце» в українській газотранспортній мережі на кордоні зі Словаччиною.

Новий проект, у якому зацікавлені США, мав би бути створений «із нуля» на підставі вже наявного меморандуму про порозуміння між Україною, Росією й Німеччиною і повністю ґрунтуватися на міжнародних стандартах прозорої діяльності.

За словами чільного представника держдепартаменту США, цей проект в Україні не повинен бути залежним від того, чи втримається при владі той чи інший уряд.

«Дуже важливо, чи буде належна політична воля, щоб розірвати негативне коло непрозорості й корупції в енергетичному секторі», – сказав Метью Брайза.

Україна є головним транзитером російського і середньоазійського газу до країн Європи. Але через регулярні російсько-українські суперечки навколо газу Євросоюз готує й інші шляхи постачання в обхід України – такі, як планований газогін «Набукко» вартістю в 12 мільярдів доларів.

Проект, про який говорив американський урядовець, коштував би лише близько 800 мільйонів доларів і при цьому надав би пропускну можливість у приблизно дві третини від потужності «Набукко».

(Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG