Доступність посилання

ТОП новини

Де останнім часом ночує брат Президента? Що створило за часи незалежності українське суспільство? (Огляд преси)


Київ – Кілька останніх тижнів Петро Ющенко днює й ночує в Українському домі, де готується виставка «Свята Русь-Україна: Видатні постаті». Тут уперше буде показано історію українських земель від найдавніших часів до сьогодення – понад 2000 портретів видатних осіб. В інтерв’ю газеті «Україна молода» брат Президента розповідає про ідею виставки і найцікавіші її моменти. Матеріал називається «Іван Грозний був українцем…».

Неучасть представників неканонічних церков у святкуваннях 1020 річчя хрещення Київської Русі була твердою умовою приїзду до Києва Алексія ІІ. Однак, як пише «Газета 24», дотепер цей момент залишається головною інтригою майбутніх заходів – міною, що може підірвати мирний церковний ювілей. Зокрема, в УПЦ МП не виключають можливості того, що на якихось заходах за участю патріархів може з’явитися Філарет. Тоді, як стверджують представники УПЦ МП, православні ієрархи повернуться й підуть. Утім, Президент запрошення Філаретові поки що не надіслав. Тож, можливо, усе й обійдеться, зазначає видання у статті «Між двох церков».

«За часи незалежності українське суспільство мало що створило. Українці отримали у спадок радянську систему влади, райкоми перетворилися на місцеві адміністрації, майже не змінилися судова та правоохоронна системи. Країна з ринковою економікою та соціальними свободами затиснена рамками держави, спроектованої ще в 1930-ті для реалізації цілей радянського тоталітарного режиму. Але при цьому держава примудрилася скинути з себе головний тягар соціальної відповідальності» – так у «Газеті по-українськи» стверджує експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко. Матеріал має підзаголовок «Потрібен новий стратегічний тип влади».

Майбутнє державних судноплавних компаній в Україні дорівнює нулю. Це державна політика чи приватний інтерес? Про це розмірковує дописувач газети «Голос України». Автор, аналізуючи заходи на забезпечення захисту інтересів України як морської держави, запитує: чи не вийде так, що затіяна реорганізація морської транспортної сфери перетвориться на елементарний поділ нових «портфелів» і боротьбу за право розподіляти кошти на будівництво чергових «потьомкінських сіл»?

Про те, що буде з цінами на харчі у серпні, розповідає газета «Сегодня». Провівши дослідження, газетярі дійшли висновку, що ціни на молочні продукти та рослинні жири не зміняться, а ось на яйця підскочать.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG