Доступність посилання

ТОП новини

Україна спростовує звинувачення у спуску води Дністра без попередження


Керівник підприємства «Апеле Молдовей» Вячеслав Йордан заявив, що Україна розпочала без попередження спуск води з дамби зі швидкістю 4 тисячі кубометрів на секунду, тоді як дамба Дубоссарської ГЕС, розташована в Придністров'ї, може пропустити лише 2,5 тисячі кубометрів.

У свою чергу директор Новодністровської дамби Володимир Севчук спростував усі звинувачення, підкресливши, що всі дії були скоординовані з офіційним Кишиневом.

Водночас на всій території Придністров’я через загрозу повені оголошено надзвичайний стан. Частина населених пунктів уже підтоплені.

У Молдові евакуйовані жителі низки прибережних районів. Президент країни Володимир Воронін заявив, що при необхідності евакуація буде проводитися в примусовому порядку.

Офіційний Кишинів заявив, що Молдова має намір звернутися до міжнародного співтовариства з проханням надання їй гуманітарну допомогу для подолання наслідків повені.

Міністр внутрішніх справ Румунії Крістініан Давид також критикує координацію української і румунської влади з попередження підтоплення населених пунктів.

Офіційний Бухарест зажадав від Києва допуску групи румунських експертів-гідрологів у зони стихійного лиха Західної України для визначення ситуації на місці і можливих наслідків для Румунії.
XS
SM
MD
LG