Доступність посилання

ТОП новини

Китай обмежує доступ до інформації на Олімпіаді


Вебсайти, що розміщують «чутливу», з точки зору офіційного Китаю, інформацію були заблоковані для доступу з Олімпійського медіацентру в середу.

Спроби відкрити деякі сайти журналістами з комп'ютерів, що встановлені в головному прес-центрі поруч із центральними олімпійськими об'єктами в Пекіні завершувалися появою на екрані повідомлення про неможливість відкрити цю сторінку.

Заблокованими виявилися сайти пов'язані з дисидентськими групами, такі як Boxun.com та Faluninfo.net, що підтримуються суперечливим релігійним рухом «Фалуньґун», який заборонено в Китаї з 1999 року.

Закритими для доступу виявилися сайт медійної компанії Radio Free Asia та німецької радіостанції «Німецька хвиля» на кількох мовах. Неможливо було зайти і на китайську версію сайту Бі-Бі-Сі.

Китайські цензори заблокували сайти і кількох правозахисних організацій, таких як «Міжнародна амністія»та «Журналісти без кордонів». Також немає доступу до окремих статей сайту «Вікіпедія», що стосуються масового вбивства китайських студентів під час масових виступів 1989 року в Пекіні, та кількох сюжетів із відеосервісу YouTube. Окрім цього неможливо відкрити сайт www.tibet.com.

Раніше президент міжнародного Олімпійського комітету Жак Роґґе запевняв, що під час Олімпіади в Пекіні журналісти матимуть необмежений доступ до інтернету.
XS
SM
MD
LG