Доступність посилання

ТОП новини

«Жоден із 34 видів обов’язкового страхування в Україні нормально не діє» – страховик


Як наголосив в ефірі Радіо Свобода президент страхової компанії «Оранта» Олександр Завада, «Страхування має увійти у звичну практику українців. Але потрібно, по-перше, створити механізми страхування і, по-друге, потрібно підвищувати платоспроможність, прозорість страхування та рівень страхових компаній».

«Державне страхування потрібне в тих випадках, коли ринкові механізми не спрацьовують. В цьому випадку ринкові механізми не спрацьовують, бо у людей немає коштів», – додав Олександр Завада.

А директор центру інформаційної політики Ліги страхових організацій України Світлана Глушко в ефірі Радіо Свобода зазначила: «Працездатне населення має сплачувати страховку самостійно, а непрацездатне населення – з державного бюджету. Це невеликі кошти, порівняно з 6-ма мільярдами, які зараз сплачує держава».

З приводу цього Олександр Завада зауважив: «Ми повинні чітко визначити ті категорії населення, які не зможуть сплатити страховку, чітко визначити вимоги до страхових компаній для того, щоб гарантувати платоспроможність і на комплексній основі приймати відповідний закон».

А Світлана Глушко додала: «Ми запропонували органам державної влади обов’язкове страхування майна громадян і держави від вогню і стихійного лиха на 50-100 тисяч гривень, ввести мінімальний тариф 0,2-0,3%. Це означає, що люди мають щомісяця сплачувати 8-25 гривень, але з урахуванням того, що платитимуть всі громадяни, то тариф може бути ще нижчим».
XS
SM
MD
LG