Доступність посилання

ТОП новини

На Буковині існує загроза спалаху інфекційних хвороб


Чернівці – Буковинські лікарі-інфекціоністи стурбовані – з майже семи тисяч підтоплених колодязів до сьогодні вдалося дезінфікувати менше половини. Брудну воду із криниць відкачують рятувальники, але вона повертається на попередній рівень.

Інфекція у воді через високу температуру розвивається і може призвести до спалаху інфекційних хвороб. Це і вірусний гепатит А, і лептоспіроз і навіть сибірська виразка. Особливо, це може загрожувати селам, де основна маса криниць ще забруднена.

Що ще, окрім мікробіологічного забруднення, є у воді громадських та приватних криниць, зараз ніхто сказати не може. Зі слів заступника головного лікаря обласної санепідемстанції Наталії Климчук, паводок розмивав сміттєзвалища, кладовища, скотомогильники – тож у воді інфекції вистачає. Спалах інфекції може статися у будь який день, тому лікарі вже проводять профілактику.

«На сьогоднішній день, – каже Наталія Климчик, – лікувальна мережа буде проводити свою профілактичну роботу. В область уже завезений профілактичний засіб – бактеріофаги. На щастя, поки що жодного випадку захворювання не було, кажуть лікарі.

У бригад МНС роботи теж вистачає

У селах Новоселицького району, де із майже трьох тисяч підтоплених криниць зараз очищена тільки десята частина, щодня працюють бригади рятувальників та дезінфекціоністів. Воду з криниць відкачує бригада із Донецької області.

Зі слів заступника начальника ГУ МНС в Донецькій області Андрія Матрьоніна, у їхньої бригади одна проблема: глибина забору води їхньої мотопомпи не більше семи метрів, вона може відкачувати не всі криниці в цих селах , адже тут є значно глибші, ніж сім метрів, криниці.

Після вдалого відкачування вода в криницях придатна тільки для технічних потреб. Потім за справу беруться лікарі дезінфекціоністи. У воду очищених криниць вони додають знезаражувальний реагент. Той має діяти добу, розповів лікар-дезінфекціоніст Віктор Онуфрійчук . Мінімальний час для знезараження – дві години, але через епідеміологічну ситуацію лікарі ставлять концентрацію на максимум. Тому рекомендують брати воду не раніше завтрашнього дня».

Люди бояться загрози епідемії і воду не беруть

Господарі очищених криниць із висновками лікарів погоджуються, але користуватися водою із рідних криниць поки що бояться. Зі слів буковинця Федора Безушка, воду з криниці він після знезараження не буде використовувати навіть для худоби. Тимчасово користується помпою в городі. У воді з помпи варить їсти, а пити – не п’є . Боїться: «Це ж епідемія, це страшне діло», – каже. «Зараз все сміття, яке було не смітниковій ямі, сюди змило».

У Новоселицькомцу районі є колодязі, де простим хлоруванням не обійдеться. Як розповів головний лікар районної СЕС Леонід Сакрієр, в криницях сіл, які ближче до Прута, будуть робити гіперхлорування. Адже до них потрапила вся гидота із прорваних очисних споруд.
Поки ж питну воду людям з Тарасівців та інших сіл Новоселицького району привозять спеціальні бригади – по майже сімдесят тонн води щодня.У районній СЕС кажуть: щоб повністю очистити колодязі, знадобиться щонайменше два місяці.

(Чернівці – Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG