Доступність посилання

ТОП новини

Закарпаттю необхідно гроші, щоб запобігти епідемії гепатиту


Зруйнова повінню дорога, Рахів, Закарпаття, 27 липня 2008 р.
Зруйнова повінню дорога, Рахів, Закарпаття, 27 липня 2008 р.

Ужгород – Закарпатській області бракує 3 мільйонів гривень для попередження спалаху гепатиту в постраждалих внаслідок липневої повені районах.

За висновками закарпатських медиків, серед населення в постраждалих від повені районах необхідно провести вакцинацію задля попередження спалаху інфекційних захворювань. Про це сьогодні повідомив начальник головного управління економіки Закарпатської ОДА, керівник робочої групи з ліквідації наслідків повені в Закарпатській області Віктор Погорєлов. За його словами, лікарі насамперед побоюються спалаху гепатиту А, або так званої жовтухи.

Для вакцинації постраждалого населення в зоні стихії від гепатиту необхідні 3 мільйонів гривень. Проте цих коштів у Закарпатті наразі немає, оскільки всі фінанси спрямовані на терміновіші роботи з ліквідації наслідків стихії, розчищення доріг, відбудови житлових будинків, укріплення дамб.

Контролюють якість питної води. Знезаражують колодязі...

Загалом станом на 7 серпня 2008 року медиками оглянуті понад 7 тисяч закарпатців, понад тисячу – повторно. Наразі госпіталізовані 15, із них 3 дітей. На амбулаторному лікуванні залишаються 209 осіб, у тому числі 115 дітей. Загалом для проведення подвірних обходів управління охорони здоров’я створило 32 мобільні медичні бригади. Спалахів інфекційних захворювань не зафіксовано.

Крім того, в області триває контроль за якістю питної води, оскільки саме через неї нерідко передаються інфекційні захворювання, в тому числі гепатит А. Станом на 7 серпня 2008 року працівники Закарпатської обласної санітарно-епідемічної станції призупинили експлуатацію 22 об’єктів, із них – 2 дитсадки та 17 установ громадського харчування. Триває знезараження колодязів та інших джерел водопостачання.

(Ужгород – Київ – Прага)
XS
SM
MD
LG