Британський міністр порівнює окупацію Грузії зі сценами придушення радянськими танками Празької весни 1968 року. Він вважає, що вторгнення поставило засадниче питання, чи може Росія грати легітимну роль у заснованій на міжнародних правилах політичній системі, де користуються правами, але й поважають права інших. Мілібенд пише: «Британська позиція полягає у тому, що ця агресія не може перекроїти і не перекроїть мапи російського «близького зарубіжжя» (чи будь-де в іншому місці). Територіальну цілісність Грузії мають поважати. Демократично обрані уряди повинні змінюватися лише народом у перебігу вільних і справедливих виборів… Україна та Грузія сказали, що хочуть до НАТО, і Північноатлантичний альянс відповів, що вони можуть. Це має бути їхній вибір. Тож через ЄС і НАТО, а також через резолюції ООН ми маємо посилити підтримку цих країн, водночас влаштовуючи наші відносини з Росією так, щоб продемонструвати їй ціну авантюризму й агресії. Політично ми маємо підтвердити зобов’язання, яке дали на саміті НАТО в квітні щодо членства України й Грузії, і підкріпити це серйозною співпрацею – військовою й політичною – як частка структурованої дорожньої карти до наступного членства. У Грузії й Україні відбувається важливий процес реформ. Ми мусимо допомагати їм в економічному й політичному розвитку».
Стосовно Росії позиція британського уряду полягає у тому, що слід продовжувати співпрацювати з нею. Мілібенд пише, що він проти виключення Росії з «Групи Восьми», щоб не підігрівати реваншистських настроїв, відчуття, що її приносять у жертву.
Естонська газета Postimees вважає, що Україна може постати ще більшим випробуванням міці між Західною Європою й Росією, ніж Грузія: «Кремль так і не звик до втрати балтійських країн, тому він ще менше хоче бачити Україну в НАТО та ЄС. Одначе, досі обіцянки, що їх дали Києву, не були дотримані, і в плані інтеграції в напрямку Заходу за останні 4 роки нічого не відбулося… Україна є найбільшою європейською державою за територією і п’ятою за населенням. Це, безумовно, матиме вплив на європейську геополітичну ситуацію… Чи стане колись вона (Україна) членом якоїсь провідної західної організації, у жодному випадку не є певним. Але якою б не була її орієнтація, вона завжди матиме помітний вплив на решту Європи».
Чеське бізнесове видання Hospodářské noviny коментує підтримку Росії у конфлікті з Грузією, яку висловив президент Чеської Республіки Вацлав Клаус. Це викликало глибоке обурення уряду Чехії, який звинуватив пана Клауса у сліпоті на одне око. Газета іронізує: «Нарешті тверезий голос щодо війни в Грузії! Президент Клаус є вільний від істерії й обурення. Він має рацію – не можна досягти поступу на засаді брехні. Ні в Іраку, ні в Грузії. Водночас, у сучасних війнах одного погляду недостатньо, щоб визначити винних… Тверезий погляд бачить обидві сторони – і божевільних грузинів, і схиблених росіян. Якщо президентові не вдається побачити останніх, це через те, що він дивиться через московські окуляри».
(Лондон – Прага – Київ)