Доступність посилання

ТОП новини

Мешканці площі Ринок у Львові хочуть спокою


Львів – Для одних розвага, а для інших – справжні муки. Така ситуація більше півроку панує у Львові на площі Ринок. Мешканці будинку № 45, від якого лише за два метри розташована велика сцена, страждають від безсоння і постійного галасу. Адже щонеділі мерія організовує на площі Ринок концерти. Останній фестиваль до дня Незалежності тривав... цілий тиждень. Як поєднати гуляння і право городян на спокій?

Одна з квартир на площі Ринок. Вічний концерт під вікнами.
З балкону 80-річної Катерини Коваль рукою подати до сцени. Жінка мешкає на другому поверсі у будинку № 45. Під час нашої розмови якраз демонтували сцену, і стукіт тривав уже від 8 години ранку. А напередодні увесь вечір гримів естрадний концерт. Обладнання для проведення таких заходів призначене для стадіонів. Літня і хвора жінка говорила весь час крізь сльози, що вона не може більше терпіти шум, у неї постійно високий тиск і паморочиться голова.

Коли проводять концерти, то меблі і підлога у помешканні аж трясуться. Пенсіонерка не виходить з дому, вона переважно лежить. Її ліжко поруч з вікном. Онука Тетяна зверталась і в мерію, і в прокуратуру, і в санстанцію, щоб захистити спокій своєї хворої бабусі. Однак уже тривалий час від мерії жодної відповіді.

Підлога і стіни від звуку аж «ходять»

Сусід пенсіонерки, Степан, під час концертів втікає зі своєю старою мамою з хати. Оскільки через страшний галас, каже, неможливо бути вдома. Підлога і стіни аж «ходять». Люди не сплять ночами, коли встановлюють сцену для святкувань чи налаштовують техніку. З вулиці чути стукіт і вигуки.
Часто городяни викликають міліцію, але правоохоронці приходять і йдуть, так нічим і не зарадивши мешканцям.

Чоловік втікає з хати під час концертів
Люди бояться, що від вібрації може завалитися старий будинок, зведений ще на початку XVII століття. Ба більше, два роки тому, коли мерія реставрувала площу Ринок, важкою технікою не лише зруйнували археологічний культурний шар на північній частині площі, а й пошкодили склепіння будинку № 45.
Міська санепідеміологічна служба надіслала мерові припис, в якому рекомендує зменшити шумові навантаження у центральній частині міста. Однак у мерії стверджують, що контролюють рівень звуку і все... в нормі.

Мерія обіцяє не проводити гучних концертів

Мистецькі заходи на площі Ринок – це культурна візитка міста, зауважив у розмові начальник міського управління культури Андрій Сидор. Однак, коли нестерпне життя людей стало публічною темою, то сьогодні у мерії вирішили, що на площі Ринок не буде більше естрадних концертів.

Буквально сьогодні, сказав Сидор, була розмова з міським головою. На площі Ринок віднині будуть лише класичні, або джазові, або етноконцерти. Концертів естрадних і рокових виконавців не буде. Будуть ті концерти, які за форматом не заважатимуть людям.

Відтак мерія буде висувати суворіші вимоги як для організаторів концертів, так і звукового супроводу. А чи дотримається мерія слова, чекати доведеться недовго – уже 11 вересня з нагоди форуму видавців на площі Ринок відбуватимуться масові гуляння.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG