Доступність посилання

ТОП новини

У Німеччині рішення Москви вважають «стратегічною помилкою»


На думку канцлера Німеччини Анґели Меркель, визнання Росією самопроголошених республік Південна Осетія та Абхазія є порушенням міжнародного права, а тому «абсолютно неприйнятне». «Я думаю, що цю позицію поділяє весь Європейський Союз», – заявила голова уряду Німеччини у вівторок у Таллінні.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр різко засудив визнання Південної Осетії та Абхазії. Він висловив глибокий жаль у зв’язку з ухваленим президентом Дмитром Медведєвим рішенням.

«Цей крок підриває територіальну цілісність суверенної держави. Для нас це неприйнятно», – заявив Штайнмаєр. На думку керівника МЗС Німеччини, визнання самопроголошених республік ще більше ускладнить пошук вирішення конфліктів на Кавказі.

«Роковою стратегічною помилкою» назвав рішення Медведєва голова зовнішньополітичної комісії бундестагу Рупрехт Поленц. За словами політика, створений прецедент для інших національних меншин на Кавказі, які також прагнуть незалежності.

Поленц вважає, що Москва пробує дестабілізувати грузинський уряд, домогтися його відставки і приходу до влади в Тбілісі слухняніших щодо Росії діячів.

З міжнародно-правової точки зору, заявив Поленц, визнання Південної Осетії й Абхазії нічого не означає. Щоб вони стали суверенними державами де-юре, необхідне визнання інших країн.
XS
SM
MD
LG