Доступність посилання

ТОП новини

У Львові підняли келих грузинського вина за свободу Грузії


«Ми з Грузією!»

Львів – Більше 100 львів’ян взяли участь в акції «За нашу і вашу свободу!» на підтримку суверенітету та територіальної цілісності Грузії. Ідея належить приватним особам, які за власні гроші придбали грузинські прапори і грузинське вино.

Біля фонтану Нептунові, що на площі Ринок, львів’яни виголошували тости, пили грузинське вино і закушували лавашем. Кожен промовець у дарунок отримував державний прапор Грузії.

За словами ініціаторів заходу, акція символічна, але відповідає грузинській традиції. Тост без вина у Грузії виголошувати не прийнято.

У промовах лунали заклики не бути байдужими і виявити підтримку братньому українцям народові, ігнорувати російську продукцію і купувати грузинську. Піднімаючи келих за свободу Грузії, львів’яни згадали і тих, хто загинув.

Серед учасників акції на підтримку незалежності і територіальної цілісності Грузії була колишній воїн УПА, репресована Парасковія Мельник. Жінка 10 років провела в сибірських таборах. Тому, каже, добре знає, на що спроможна Росія. Парасковія Мельник відгукнулась на ініціативу і прийшла, щоб заявити про свою підтримку Грузії.

«Україна може бути наступною»

Україна, каже пані Мельник, може бути наступною після Грузії. Але ми у центрі Європи, нам і Грузії потрібно якнайшвидше в НАТО.

Чотири брати Парасковії Мельник воювали в УПА і загинули за незалежність України. А нині Україна, зауважила репресована Радіо Свобода, має поводитись гідно і незалежно у світі, міцно берегти свою незалежність і домагатись вступу в НАТО.

Львів’яни різного віку, які взяли участь в акції, говорили про те, що вони побоюються, що наступною після Грузії може бути Україна.

Учасники заходу «За нашу і вашу свободу!» пройшлись пішим маршем до консульства Росії у Львові, де висловили своє негативне ставлення щодо визнання Росією незалежності Південної Осетії та Абхазії. До слова, до них дорогою долучались і гості міста.

  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG