Доступність посилання

ТОП новини

Грузія очікує від саміту ЄС підтримки


Грузини демонструють проти присутності російських військ на їхній території
Грузини демонструють проти присутності російських військ на їхній території

У Брюсселі сьогодні на позачерговому саміті ЄС розглянуть ситуацію у Грузії, вторгнення і перебування російських військ на грузинській території.

Напередодні екстреного саміту глав держав та урядів ЄС Бернар Кушнер, очільник зовнішньополітичного відомства Франції, яка зараз головує в ЄС, заявив, що сподівається на ухвалення «збалансованої та твердої резолюції».

За очікуваннями, документ міститиме підтримку територіальної цілісності Грузії та заклик до Росії вивести війська із так званих «зон безпеки». Низка держав Євросоюзу, зокрема, Польща, пропонують запровадити санкції проти Росії. Проте Франція не підтримує цього.

Президент Грузії Міхеїл Саакашвілі заявив, що сподівається на підтримку ЄС . Він назвав саміт у Брюсселі «початком великого процесу». Саакашвілі закликав жителів Грузії взяти сьогодні участь у масових демонстраціях національної єдності в Тбілісі та інших містах країни.

********

Лідери країн-членів Євросоюзу напередодні позачергового саміту ЄС розглядали можливість вдатися до санкцій щодо Росії.
Російські військові в грузинському порту Поті


«Ми намагаємося розробити суворий текст, який свідчитиме про нашу рішучість не змиритися (з діями Росії щодо Грузії). Наразі розглядаються санкції – саме так, розглядаються санкції й багато інших заходів», – заявив у четвер міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер.

Заяву голови дипломатичного відомства Франції, яка нині головує в ЄС, різко розкритикувала офіційна Москва.

Тим часом прем’єр-міністр Великобританії Ґордон Браун виступає за серйозний перегляд відносин між ЄС і Росією.

У статті, яку в неділю опублікувала британська газета Observer, Ґордон Браун зазначає, що Європі потрібно терміново шукати альтернативні шляхи поставок енергоносіїв, щоб «не опинитися в заручниках» Росії.

За словами Ґордона Брауна, на саміті ЄС в Брюсселі він наполягатиме на виведенні російських військ із позицій, котрі вони зайняли до нинішнього конфлікту в Грузії.

Тим часом російський прем’єр-міністр Володимир Путін в інтерв’ю німецькій телекомпанії ARD висловив переконання, що Росія не буде в ізоляції через події навколо Південної Осетії та Абхазії.

«На Європі і Сполучених Штатах світ ще не закінчується», – зазначив керівник російського уряду.

Напередоні сьогоднішнього саміту керівник МЗС Грузії закликала ЄС до єдиної позицію стосовно Росії.

Ека Ткешелашвілі закликала Європейський Союз зайняти єдину позицію стосовно, як вона висловилася, окупації Росією частини грузинської території.

Виступаючи на прес-конференції в Стамбулі після переговорів із міністром закордонних справ Туреччини Алі Бабаджаном, Ека Ткешелашвілі заявила про небезпеку для Європи від експансіоністської політики, що її проводить Росія.

Бабаджан, зі свого боку, заявив про підтримку Туреччиною територіальної цілісності Грузії і висловився за якнайшвидше врегулювання конфлікту, щоб не допустити зростання напруження на Кавказі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG