Доступність посилання

ТОП новини

Польща хоче зблизити Україну і Грузію з НАТО


Нижня палата польського парламенту, Сейм, закликала Північноатлантичний союз прискорити приєднання двох післярадянських держав через конфлікт на Кавказі.

«Сейм вважає, що правильною відповіддю НАТО за виниклої ситуації повинна бути інтенсифікація дій задля вступу Грузії і України до Північноатлантичного союзу», – мовиться в ухвалі нижньої палати польського парламенту в вівторок.

Документ також звертає увагу на проблему розширення Євросоюзу на Схід.

«Реакцією Європейського Союзу на грузинську кризу повинна стати послідовно впроваджувана політика розширення ЄС на Схід, а також політика поглиблення процесу європейської інтеграції, особливо в галузі зовнішньої політики і політики безпеки, і в першу чергу енергетичної безпеки», – мовиться далі в ухвалі польського Сейму.

Польські депутати в цьому документі також наголосили, що Росія, коли вторглася до Грузії, порушила суверенітет і територіальну цілісність цієї держави, а відтак порушила й засадничі норми міжнародного права. Сейм, переконаний у необхідності дотримання територіальної цілісності Грузії», засудив ці дії Росії і висловив солідарність із грузинським народом та глибоке співчуття всім жертвам цього конфлікту.

На думку польських депутатів, «драматичні події на Кавказі вимагають рішучої і одностайної реакції всього вільного й демократичного світу».

«Продовження діалогу Заходу з Росією вимагає однозначного дотримання Росією засадничих принципів міжнародного права», – наголосив польський Сейм.

Резолюцію ухвалили без жодного заперечення.
XS
SM
MD
LG