Доступність посилання

ТОП новини

Президент погрожує розпустити Верховну Раду


У виступі на телебаченні Президент Віктор Ющенко заявив, що має намір розпустити Верховну Раду і оголосити дострокові парламентські вибори, якщо упродовж конституційного строку, 30 днів, не буде створена нова коаліція.

«Із правової точки зору події в парламенті розглядаю як формальний початок для створення нової коаліції. Якщо протягом строку, передбаченого в Основному Законі України, не створиться коаліція депутатських фракцій, я використаю своє право розпустити Верховну Раду й оголосити позачергові вибори», – сказав Президент.

У Верховній Раді де-факто утворилася нова парламентська коаліція, сказав Віктор Ющенко: Блок Юлії Тимошенко пішов на союз із Партією регіонів і комуністами.

«В основі цього утворення – неукраїнські, підкреслюю, неукраїнські і недержавні інтереси. Демократична більшість зраджена цим союзом», – наголосив Президент.

За словами Віктора Ющенка, події у Верховній Раді 2 вересня припинили діяльність демократичної коаліції в парламенті, й там почався політичний і конституційний переворот в Україні й ухвалені антиукраїнські і антидержавні рішення.

«Відновлено антиконституційний закон про уряд, який встановлює диктатуру Прем’єр-міністра», – заявив Віктор Ющенко, коментуючи закони, за які проголосували вчора в парламенті БЮТ, «регіонали» й комуністи.

А внесенням змін до закону про Конституційний Суд України, сказав Президент, «уряд стає поза будь-яким контролем».

Натомість, звернув увагу Віктор Ющенко, «було безліч обіцянок про скасування депутатської недоторканності, пільг», але «все залишилося на місці: необмежена пенсія, спецобслуговування, VIP-зали».

Тим часом Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко звинувачує Президента в розвалі коаліції фракцій Блоку «Наша Україна – Народна самооборона» і БЮТ.

Із такою заявою Юлія Тимошенко виступила сьогодні після того, як міністри від НУНС залишили засідання Кабінету Міністрів.

Президент поводиться «безвідповідально», і, «власне, на його доручення вчора зруйнована коаліція», – заявила Юлія Тимошенко і додала: «Президент разом зі своїм Секретаріатом не нехтували ніякими засобами для того, щоб довести демократичну коаліцію до стану розпаду».

За її словами, «демократична коаліція – це єдиний формат коаліції, який потрібен країні».

БЮТ і Партія регіонів у вівторок, 2 вересня, ухвалили низку законів про перерозподіл влади від Президента на користь Кабінету Міністрів і Верховної Ради. Блок «Наша Україна – Народна самооборона» назвав такі дії БЮТ, не узгоджені в коаліції, зрадою і скликав екстрене засідання фракції, на якому більшістю голосів ухвалили рішення про вихід із коаліції.

За регламентом коаліції таке рішення набуває чинності на 11-й день після ухвалення, але може бути відкликане в будь-який момент у разі, якщо за це проголосує більшість фракції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG