Доступність посилання

ТОП новини

Сподівання України на саміт із ЄС не справдяться – дипломати


У проекті декларації майбутнього саміту ЄС – Україна, що його підготували в середу на переговорах послів 27 країн-членів Європейського Союзу, немає пунктів, на які сподівалася Україна, повідомляє з Брюсселя агентство AFP, посилаючись на неназваних дипломатів, причетних до цієї справи.

Із одного боку, країни Євросоюзу погодилися, що майбутня угода між ЄС і Україною дійсно матиме назву «Угода про асоціацію». Сама по собі ця назва нічого не означає, але Київ дуже хотів саме такого формулювання, бо деякі з нинішніх чи недавніх кандидатів на вступ до ЄС теж вступали чи готуються вступати до Євросоюзу через угоду з такою назвою.

Натомість проект декларації саміту не містить згадок про «європейську перспективу» України. Київ сподівався, що в декларації будуть ці слова, бо саме вони на євросоюзівському жаргоні означають майбутнє членство.

Замість цього в проекті декларації ЄС лише «визнає» – навіть не «поділяє» – «європейські прагнення України» і «залишає відкритим шлях до подальшого поступового розвитку відносин між ЄС і Україною».

Як втіха для Києва буде те, що ЄС готовий почати обговорювати умови, на яких можна було б вести переговори про безвізовий режим до країн Євросоюзу для громадян України колись у майбутньому.

Але і цей пункт не містить жодних зобов’язань, що ЄС таки надасть українцям цей безвізовий режим хоч колись.

Як цитує агентство одного з дипломатів, якщо грузинський конфлікт якось і вплинув на ставлення ЄС до України, то лише тим, що, по суті, ці відносини збереглися цілком на рівні до початку літа.

Останнім часом Франція, яка нині головує в ЄС, стала тепліше ставитися до України, а після вторгнення Росії до Грузії Київ почав сподіватися, що ця подія ще підвищила його євроінтеграційні шанси.

Саміт ЄС – Україна відбудеться у французькому місті Евіані 9 вересня.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG