Доступність посилання

ТОП новини

Трьох осіб визнали винними в замаху на теракт 2006 року


Суд у Лондоні визнав винними лише трьох із восьми членів ісламістської організації, звинувачуваних у справі про підготовку терактів у трансатлантичних авіалайнерах улітку 2006 року, і то тільки за меншим із двох звинувачень.

Присяжні вирішили, що британські громадяни Абдалла Ахмед Алі, Ассад Сарвар і Танвір Хуссейн винні у змові з метою здійснити вбивства за допомогою так званих «рідинних бомб».

Водночас цим трьом не затвердили значно серйознішого звинувачення в змові з метою пронести «рідинні бомби» в півдесятка літаків, що мали летіти з Лондона до Північної Америки, і влаштувати їхні вибухи напівдорозі.

Вирок буде оголошений пізніше.

Іще чотирьом членам організації журі присяжних не змогло одноголосно затвердити жодного звинувачення.

А восьмого виправдали за всіма пунктами.

Звинувачені визнали, що дійсно планували влаштувати вибух, але не в літаках і не з метою вбивства, а лише щоб привернути увагу до своїх ісламістських відеозаписів із погрозами про напади, які вони поширювали на протест проти політики Великої Британії і США щодо Іраку.

Коли 2006 року оголосили про розкриття їхньої змови, практично в усьому світі запровадили суворі обмеження на перевезення в літаках рідин і схожих речовин, які діють досі.

Звинувачення заявляло, що йшлося про спробу пронести в літаки під виглядом звичайних напоїв чи інших побутових речей рідинні чи пастоподібні речовини, які при змішуванні створювали б вибухову суміш.
XS
SM
MD
LG