Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко сподівається в грудні отримати позитивний сигнал від НАТО


Коментуючи способи вирішення політичної ситуації в Україні в інтерв’ю п’ятьом зарубіжним виданням – Dіe Welt (Німеччина), Le Monde (Франція), журналові Panorama (Італія), Gazeta Wyborcza (Польща) і газеті «Йоміурі» (Японія), Віктор Ющенко заявив: «Як президент я гарантую: Україна не зійде з демократичного шляху».

Основними темами інтерв’ю стали внутрішньополітична ситуація в Україні та шляхи її вирішення, підсумки саміту Україна – ЄС та очікування щодо грудневої зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО, а також ситуація в Грузії та її вплив на Україну, відносини з Росією після цих подій, зокрема, в енергетичній сфері.

Президент висловив переконання, що політична ситуація в Україні, де фактично була створена нова парламентська коаліція, буде вирішена демократичним шляхом.

У блоці зовнішньополітичних питань Віктор Ющенко прокоментував результати ХІІ саміту Україна – ЄС, що відбувся у Франції, як «ідентифікацію України як європейської держави».

Президент висловив сподівання на «позитивний сигнал» Україні від зустрічі НАТО в грудні. На ній міністри закордонних справ країн-членів Північноатлантичного союзу мають розглянути готовність України, а також Грузії отримати План дій для членства в НАТО і в разі такої готовності надати його.

Віктор Ющенко також пояснив пресі внутрішні ризики, які актуалізувалися в Україні через події в Грузії.
XS
SM
MD
LG