Доступність посилання

ТОП новини

Чехія затвердила правила перебування американських вояків у країні


Уряд Чехії схвалив додаткову угоду про статус американських вояків у Чехії, які мають обслуговувати радар протиракетної оборони США.

В угоді, відомій за англійським скороченням SOFA, докладно обумовлені правила перебування американських вояків і цивільних фахівців на базі протиракетної оборони США.

Зокрема, домовлено, що радарна база і ділянка, на якій вона стоятиме, будуть власністю Чехії. Чеська сторона відповідатиме за зовнішню безпеку бази, американська – за внутрішню.

В угоді, що складається з 34 пунктів, обумовлено також порядок сплати податків, роботи цивільних осіб тощо.

Усього на базі має бути до 250 американських вояків.

Підписання угоди чеською та американською сторонами заплановане на 19 вересня. Із чеського боку документ має ратифікувати Парламент і підписати президент.

Головну угоду, про власне розташування й роботу радару, Чехія і США підписали понад два місяці тому, на початку липня.

Таку ж угоду про розташування іншої частини американської системи ПРО, бази ракет-перехоплювачів, у Польщі США підписали з Польщею в другій половині серпня.

Усі ці угоди ще не пройшли процедури ратифікації.

Сполучені Штати вважають, що розташування елементів їхньої нової системи протиракетної оборони в Чехії і Польщі необхідне для захисту самих США й їхніх союзників від можливих ракетних нападів таких країн, як Іран чи Північна Корея.

Росія ж різко критикує ці плани, називаючи цю оборонну систему загрозою своїй безпеці.
XS
SM
MD
LG