Доступність посилання

ТОП новини

Юрій Єхануров: Дії Росії змушують Україну вступати до НАТО


Риторика впливових російських політиків дає Україні підстави думати про потребу розширити перелік потенційних загроз національній безпеці, вважає міністр оборони України.

Збройний конфлікт на території Грузії і, зокрема, неадекватні дії Росії в ньому призвели до вимушеного загострення відносин між Україною і Росією, заявив Юрій Єхануров, перебуваючи в Данії.

Сьогодні триває дводенний візит до цієї країни голови українського оборонного відомства. Він має підписати декларацію про наміри співпраці міністерств оборони двох країн в операції постачання українською військовою авіацією острова Гренландія, яку назвали «Козаки на кризі», а також зустрітися з керівництвом данського парламенту.

Учора Юрій Єхануров виступив у Військовій академії Данії на тему «Україна поміж Росією і НАТО – виклики політиці оборони і безпеці».

Український міністр наголосив, що після конфлікту в Грузії «як ніколи стала зрозуміла реальність загрози територіальній цілісності і суверенітетові України». Попередні ж оцінки про відсутність такої загрози на середньострокову перспективу «вже не відповідають дійсності», додав він.

За словами Юрія Єханурова, гарантувати безпеку України на нинішньому етапі можна лише за умови здобуття членства в ЄС і НАТО.

При цьому він зазначив, що зближення України з НАТО не спрямоване проти жодної іншої країни, і перш за все Росії. «Як і всі країни-члени НАТО, Україна намагається розвивати добросусідські взаємовигідні відносини з Росією», – сказав міністр.

Він додав, що членство України в НАТО «лише сприятиме розвиткові двосторонніх відносин із Росією й прислужиться зміцненню європейської безпеки».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG