Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко взяв участь у відкритті на Дніпропетровщині Меморіалу жертвам Голодомору


Президент Віктор Ющенко в неділю в рамках робочої поїздки на Дніпропетровщину взяв участь у відкритті Меморіалу жертвам Голодомору та політичних репресій.

Меморіал споруджений на 9-му кілометрі Запорізького шосе. Віктор Ющенко поклав до нього квіти.

У церемонії також взяли участь віце-прем`єр-міністр Іван Васюник, міністр у справах сім`ї, молоді та спорту Юрій Павленко, голова Дніпропетровської ОДА Віктор Бондар, голова Дніпропетровської обласної ради Юрій Вілкул, Дніпропетровський міський голова Іван Куліченко.

Присутні вшанували пам’ять жертв Голодомору та політичних репресій хвилиною мовчання. Пролунав Державний гімн України.

********
У 1930-ті та на початку 50-х років на 9-му кілометрі Запорізького шосе Дніпропетровщини був розташований спеціальний об`єкт НКВС, де ховали розстріляних жертв політичних репресій. За архівними даними, у цей період у Дніпропетровську загалом було страчено понад 5 тисяч 200 осіб.

У 1995 році Дніпропетровська ОДА відкрила пам’ятний знак – Лабрадоритовий Хрест на місці масових поховань померлих внаслідок депортації та політичних репресій. Щороку в останню суботу листопада біля пам’ятного знаку обласна влада проводить жалобні заходи із вшанування пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій.

Обласний конкурс на кращий ескізний проект Меморіалу жертвам політичних репресій та Голодомору був проведений у 2003 році. Пам’ятник висотою понад 6 метрів складається з чотирьох елементів, центральний із них – скульптура знесиленої жінки з померлою дитиною на руках.

Меморіал відкрито на виконання відповідного Указу Президента.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG