Доступність посилання

ТОП новини

У сховища закачали 16 мільярдів кубів газу за цінами цього року


Про це повідомила Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, наголосивши, що газ закупили за цінами поточного року.

«Ми спокійно йдемо в зиму», – сказала прем'єр і додала, що при таких обсягах «є певний люфт для ціноутворення».

Також Юлія Тимошенко заявила, що Україна веде переговори з «Дойче Банком» про кредити для закупівлі додаткових об'ємів газу для газових сховищ.

11 вересня у Франкфурті-на-Майні відбулася робоча зустріч голови правління ВАТ «Газпром» Олексія Міллера і голови правління «Дойче Банк» Йозефа Акерманна за участю голови правління НАК «Нафтогаз України» Олега Дубини.

На думку прем'єр-міністра Тимошенко, якщо Україна отримає кредити, то закупівля газу на перспективу (але за сьогоднішньою ціною) забезпечить стабільне функціонування газового ринку.

Згідно з підписаною між ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» Угодою, цього року Україна отримує не менше 55 мільярдів кубічних метрів газу середньоазійського походження за ціною 179,5 доларів за тисячу кубів.

Покупцем газу на кордоні з Україною зараз є НАК «Нафтогаз України». Відповідно до Угоди, з 1 травня 2008 року пряме постачання газу промисловим споживачам України (а це 7,5 мільярдів кубів) повністю здійснює ТОВ «Газпромзбут-Україна» – дочірнє товариство ВАТ «Газпром».
XS
SM
MD
LG