Доступність посилання

ТОП новини

БЮТ і Партія регіонів за вибори до парламенту в два тури


Блок Юлії Тимошенко і Партія регіонів пропонують парламенту ухвалити зміни до виборчого законодавства, що передбачає проведення виборів до Верховної Ради на пропорційній основі в два тури, причому переможець другого туру отримує більшість у парламенті.

Про це йдеться у зареєстрованому в парламенті законопроекті, внесеному депутатом Андрієм Портновим (фракція БЮТ) і першим віце-спікером Олександром Лавриновичем (обраний за списком Партії регіонів).

Законопроект передбачає також збереження права на участь у виборах не лише партій, але і блоків.

Згідно із законопроектом, передбачається проведення двох турів у процесі виборів депутатів. При цьому перший тур виборів до Верховної Ради має відбуватися на пропорційній основі. У розподілі мандатів депутатів беруть участь партії (блоки), виборчі списки яких за наслідками голосування набрали не менше 3% голосів виборців.

Остаточні результати виборів до Верховної Ради визначаються у другому турі, в якому беруть участь дві партії (блоки), які набрали найбільшу кількість голосів виборців за наслідками першого туру.

Згідно із законопроектом, партія, яка перемогла в другому турі, отримує більшість від конституційного складу Верховної Ради – 226 депутатських мандатів. Розподіл решти депутатських мандатів відбуватиметься між партією (блоком), що отримала друге місце в другому турі виборів, і рештою обраних партій (блоками) на пропорційній основі відповідно до результатів першого туру виборів до Верховної Ради України.

Крім того, згідно із законопроектом, другий тур не проводитиметься, якщо за наслідками першого туру одна з партій (блоків) отримала кількість голосів, яка дозволяє їй отримати 226 або більше мандатів народних депутатів. У такому разі розподіл депутатських мандатів проходитиме пропорційно кількості голосів, отриманих партіями (блоками) в першому турі.

Згідно із законопроектом, найвищий орган політичної партії (блоку) має право виключати кандидатів у народні депутати з виборчого списку відповідної політичної партії (блоку) у будь-який час до затвердження ЦВК рішення про визнання цих кандидатів обраними народними депутатами.

У свою чергу, ЦВК має не пізніше, ніж на десятий день з дня виборів встановити результати першого туру голосування, про що складається протокол.

Другий тур виборів запропоновано проводити другої неділі після встановлення результатів першого туру.
XS
SM
MD
LG