Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко не піде в відставку за Яценюком усупереч коаліційній угоді


Як заявила Прем’єр-міністр, її політична сила «не виходила з коаліції». Перед цим Голова Верховної Ради подав у відставку. Відставка прем’єра і спікера в разі розпаду коаліції була одним із пунктів коаліційної угоди.

Як заявила Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, її політична сила «не виходила з коаліції», тому й вона сама не збирається в відставку.

Раніше в середу Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк оголосив, що подає в відставку через розпад демократичної коаліції.

Відставка прем’єра, який є представником Блоку Юлії Тимошенко, і спікера, якого висунув Блок «Наша Україна – Народна самооборона», в разі розпаду коаліції була одним із пунктів коаліційної угоди між цими силами.

«У коаліційній угоді дійсно є такий пункт, відповідно до якого всі подають у відставку. Але, по-перше, коаліція не розпалася, а з неї в односторонньому порядку вийшов Президент із частиною своєї команди, яка зрадила демократичну коаліцію», – заявила Юлія Тимошенко на прес-конференції в середу в Кабінеті Міністрів.

Продовжуючи свою лінію на звинувачення Президента і прихильних до нього сил, вона додала, що, за її словами, після такого кроку Віктор Ющенко «знищив практично все: віру людей в ідеали «помаранчевого» Майдану, віру людей у самого Президента та його політичну команду».

У Президента і в його Секретаріаті та у фракції НУНС у зраді і знищенні демократичної коаліції звинувачують саме Юлію Тимошенко і її блок, стверджуючи, що БЮТ фактично вже створив нову коаліцію з Партією регіонів, і ця коаліція стоїть на антиукраїнських і прокремлівських позиціях.

Тим часом Арсеній Яценюк, подаючи перед цим у відставку з посади Голови Верховної Ради України, наголосив на засіданні парламенту: «Я приходив виключно під демократичними цінностями і під демократичними ідеалами. У владу треба заходити гідно і виходити з неї також гідно».

Він закликав усіх депутатів «бути чесними перед собою і перед людьми», котрі їх обрали.

Яценюк уточнив, що залишається Головою Верховної Ради, доки його заяву не розгляне Регламентний комітет, а потім і весь парламент.

Володимир Литвин, лідер блоку свого імені, заявив, що вважає «політично правильним» рішення Арсенія Яценюка піти у відставку.

За словами Литвина, таким чином Яценюк продемонстрував, що дотримується моральних принципів у політиці.

А перший заступник лідера фракції БЮТ Андрій Кожем’якін заявив, що для його блоку заява Арсенія Яценюка про відставку була дещо несподіваною.

Кожем’якін сказав журналістам, що фракція БЮТ поки не визначилась, чи буде підтримувати рішення про відставку Голови Верховної Ради. Він пояснив це тим, що спочатку Регламентний комітет має розглянути відповідну заяву Яценюка, а вже потім фракції будуть вирішувати, підтримувати її чи ні.

У той же час Андрій Кожем’якін повідомив, що БЮТ не збирається наслідувати Арсенія Яценюка і рекомендувати Юлії Тимошенко йти у відставку з посади керівника уряду.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG