Доступність посилання

ТОП новини

БЮТ і «регіони» влаштували диктат у Верховній Раді й хочуть поділити між собою Україну – Володимир Литвин


За словами лідера фракції Блоку Литвина, нині «опускається димова завіса про те, що необхідно мати демократичну коаліцію, що потрібно сформувати нову коаліцію, залучивши до цієї коаліції блок, який я представляю, але це робиться в такий спосіб, щоб абсолютно ця ідея не була зреалізована, але щоб були можливості сказати виборцям, прихильникам насамперед БЮТ: «Ми пройшли свою дорогу, але в ім’я того, щоб уберегти стабільність, щоб не гнати країну в черговий раз на вибори, ми вимушені об’єднатися із Партією регіонів».

«Таку ж позицію займає Партія регіонів», – додав колишній Голова Верховної Ради України, екс-голова Адміністрації Президента за Леоніда Кучми у спільному проекті Радіо Свобода та Нашого Радіо «Дійова особа» в суботу ввечері.

За його словами, «фактично залишилась справа за деталями, деталі стосуються розподілу посад». «Це буде робитися в такий спосіб, щоб виглядала привабливо ідея, чому ж вони пішли на об’єднання. Це буде абсолютно пояснюватися інтересами людей, розуміючи, що в основі лежить прагматичний підхід – розподіл сфер впливу в Україні», – заявив Володимир Литвин.

При цьому, вважає він, «буде вибудовуватись система організації влади, яка б враховувала інтереси і БЮТ, і Партії регіонів».

«Про інтереси народу, я хотів би сказати, тут абсолютно не йдеться», – наголосив він.

«Водночас буде вибудовуватись нова система організації виборів в такий спосіб, щоб, поділивши сфери впливу в економіці в регіональному зрізі, домогтися закріплення своїх позицій на виборах, які будуть одразу проголошені після того, коли будуть внесені зміни в чинні закони і якщо максимально вдасться їм внести зміни до Конституції України, по суті справи, урівноваживши дві посади – Прем’єра і спікера Верховної Ради за впливом для того, щоб ліквідувати посаду Президента або зробити її суто церемонійною. Після того приймуть виборчий закон, який відріже небажаних конкурентів так, як вони вважають», – стверджує Литвин.

На його думку, вже «розгортається відповідний план, як провести вибори».

«Тобто на цю проблему треба дивитися комплексно: спочатку вибудують владу під себе, під політичний момент, а потім підведуть базу і скажуть, що народ їх тотально підтримав і вони мають право домінувати. …Це буде зафіксований розподіл країни на сфери впливу», – заявляє Литвин.

«Після того буде домінування оцих фінансово-промислових груп, я буду говорити делікатно, на частинах України. А потім, в залежності від того, як будуть розвиватися події, кожен з них може частину оголосити цілим», – додав він.

За його словами, вже сьогодні в парламенті є «абсолютний диктат» двох фракцій – БЮТ і Партії регіонів. «Які б пропозиції ти не вносив, вони посміхаються, у них 340 голосів і вони ведуть свою лінію», – сказав Литвин і додав: «Але ця лінія десь пролягає до провалля».

«Тобто якщо подивитися уважно на окремі цеглини, які сьогодні викладають оцю будівлю, каркас влади, – дві політичні сили чітко ділять країну під своє бачення», – заявив Володимир Литвин.
XS
SM
MD
LG