Доступність посилання

ТОП новини

Чи полегшаться наступного року умови вступу до вишів? Де найдорожчий в Україні бензин? (огляд преси)


Київ – У Верховній Раді розпочалися консультації щодо обрання нового спікера. Як пише газета «Факти», найімовірнішим претендентом на цю посаду є перший віце-спікер, «регіонал» Олександр Лавринович. Про аргументи на його користь ідеться в рубриці «Питання на засипку».

Наступного року вищим навчальним закладам не вдасться вигадувати власні умови для абітурієнтів – правила застосування зовнішнього незалежного тестування стають суворішими. Але, як стверджує «Газета 24», вступникам теж легше не стане, доведеться складати і математику, й іноземні мови. Хоча абітурієнти будуть краще застраховані від нечесної гри приймальних комісій. Докладніше про майбутні зміни в системі освіти розповідається в статті «Брати хабарі стане складніше».

Українці несуть гроші в банки. Як інформує «Газета по-українськи», лише за літо вклади людей зросли на 14,1 мільярда гривень. Готовність заощаджувати є показником зниження інфляційних очікувань. Це, на думку газетярів, важливо. Адже побоювання подальшої дорожнечі можуть додати до цьогорічної інфляції не менше ніж 2 відсотки. І все ж зростання цін відновиться, пише далі видання. Прискоренню інфляції сприятимуть сезонне подорожчання фруктів та овочів, здешевлення гривні щодо долара та євро, зростання зарплат бюджетників у зв’язку з їхнім переходом на єдину тарифну сітку.

Найпопулярніший і ходовий бензин А-95 в Україні стрімко дешевшає. Як інформує газета «Сегодня», за останній тиждень він перетнув психологічну відмітку в шість гривень. І це при тому, що експерти прогнозували таку ціну лише на кінець місяця. Традиційно найдорожчий бензин у Криму – в середньому 6,15 гривень за літр, а найдешевший – у Закарпатті (5,57 гривень).

Напрямок політичних вітрів у Криму, які, за прогнозами більшості аналітиків, мають активізуватися вже найближчим часом, стане віддзеркаленням процесів на материковій Україні. Втім, як зауважує кореспондент газети «Голос України», офіційний Київ досі не виробив державної політики не тільки стосовно радикалів на півострові, а й загалом щодо кримської автономії як особливого регіону країни. Докладніше про політичних розклад на півострові інформує матеріал «Кримський синдром».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG