Доступність посилання

ТОП новини

Україна закликає зміцнити роль Ради безпеки ООН


Таку позицію висловив сьогодні Президент Віктор Ющенко, виступаючи на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

«Світ чекає від ООН впевненого і позитивного сигналу. Світ потребує відновлення довіри до наших колективних дій, до суворого додержання норм міжнародного права», – наголосив Ющенко.

За його словами, головний виклик, що стоїть перед усіма, це нехтування нормами міжнародного права і міжнародних відносин.

«Ми бачимо тенденції до руйнації загальної системи, наріжним каменем якої є колективність міжнародної волі і повага до суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів держав», – сказав Президент України.

Також він наголосив, що Україна засуджує всі акти агресії та силових втручань, що відбулися на Кавказі.

«Україна категорично засуджує порушення територіальної цілісності та недоторканності кордонів Грузії і збройну анексію її територій. Україна не визнає незалежності самопроголошених республік Південної Осетії та Абхазії. Україна не визнає і засуджує спроби нелегітимного, сепаратистського утвердження державності будь-яких територій, зокрема на європейському просторі», – так охарактеризував Президент основоположну позицію зовнішньої політики України.

********
Віктор Ющенко закликав ООН зупинити сепаратизм

Президент України, виступаючи на 63-й сесії Генеральної асамблеї ООН, закликав відмовитись від лексики шантажу і погроз у міжнародних відносинах.

«Ці процеси становлять потенційну загрозу як для української державності, так і для інших країн нашого регіону. Проблему не вирішити шляхом ізоляції, самоізоляції чи взаємних звинувачень», – наголосив Віктор Ющенко.

Він звернувся до ООН із закликом «із відповідальністю за загальний мир і безпеку зупинити збурення сепаратистських настроїв, які можуть повернутися лихом для самих розпалювачів».

Ющенко наголосив, що світу потрібні «зважені рішення та ефективні дії Ради безпеки ООН», яка єдина має виключні повноваження у сфері глобального миру і безпеки.

Він нагадав, що Україна підтримує всі зусилля для мирного врегулювання і розблокування ситуації на Південному Кавказі і буде повною мірою сприяти цьому процесові.

Окрім того, українська держава твердо і активно продовжить свою миротворчу діяльність та участь в урегулюванні «заморожених» конфліктів на основі поваги до принципів суверенітету і територіальної цілісності, непорушності кордонів, гідності, прав і свобод кожної людини.

Україна є однією з держав-співзасновниць ООН.

За час свого членства в ООН Україну тричі обирали непостійним членом Ради Безпеки та 5 разів – членом Економічної і Соціальної Ради.

Представники України неодноразово обиралися на керівні посади головних комітетів сесій Генеральної Асамблеї ООН.


ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG