Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Ющенко закликав ООН зупинити сепаратизм


Президент України, виступаючи на 63-й сесії Генеральної асамблеї ООН, закликав відмовитись від лексики шантажу і погроз у міжнародних відносинах.

«Ці процеси становлять потенційну загрозу як для української державності, так і для інших країн нашого регіону. Проблему не вирішити шляхом ізоляції, самоізоляції чи взаємних звинувачень», – наголосив Віктор Ющенко.

Він звернувся до ООН із закликом «із відповідальністю за загальний мир і безпеку зупинити збурення сепаратистських настроїв, які можуть повернутися лихом для самих розпалювачів».

Ющенко наголосив що світу потрібні «зважені рішення та ефективні дії Ради Безпеки ООН», яка єдина має виключні повноваження у сфері глобального миру і безпеки.

Він нагадав, що Україна підтримує всі зусилля для мирного врегулювання і розблокування ситуації на Південному Кавказі і буде повною мірою сприяти цьому процесові.

Окрім того, Українська держава твердо і активно продовжить свою миротворчу діяльність та участь в урегулюванні «заморожених» конфліктів на основі поваги до принципів суверенітету і територіальної цілісності, непорушності кордонів, гідності, прав і свобод кожної людини.

Україна є однією з держав-співзасновниць ООН.

За час свого членства в ООН Україну тричі обирали непостійним членом Ради Безпеки та 5 разів – членом Економічної і Соціальної Ради.

Представники України неодноразово обиралися на керівні посади головних комітетів сесій Генеральної Асамблеї ООН.

XS
SM
MD
LG