Доступність посилання

ТОП новини

Парламент удосконалив закон щодо протидії насильству в сім’ї


Зміни, ухвалені Верховною Радою, спрямовані на урізноманітнення форм протидії проявам насильства в родинах.

Зокрема, закон передбачає створення притулків для жертв насильства.

Притулки мають створювати місцеві державні адміністрації за поданням спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з питань попередження насильства в сім’ї відповідно до соціальних потреб регіону.

Законодавче право створювати такі притулки отримали також усі органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, благодійні фонди, громадські організації та окремі громадянами за погодженням зі спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань попередження насильства в сім’ї.

Ухвалені зміни до закону з протидії насильству у сім’ї зобов’язують органи місцевої влади проводити профілактичну роботу з метою створювати сприятливий клімат у родинах.

Також передбачається запровадити нові різновиди адміністративних штрафів та обов’язкове лікування від алкоголізму чи наркоманії для осіб, що чинять насильство в сім’ї.

Згідно з законом, строк проходження курсу лікування від алкоголізму чи наркоманії встановлюється комісією лікарів-психіатрів (наркологів), але не може перевищувати шести місяців.
XS
SM
MD
LG