Доступність посилання

ТОП новини

Шенгенська зона поглиблює розшарування суспільства – опитування


До такого висновку дійшли експерти Центр миру, конверсії та зовнішньої політики, провівши за сприяння фонду «Відродження» опитування українських громадян.

Представники елітних верств населення України – власники дипломатичних паспортів (народні депутати, урядовці, дипломати) з 1 січня цього року отримали право безвізового в’їзду до Шенгенської зони.

А широкі верстви українського населення, які раніше відвідували країни ЄС з метою розвитку приватного бізнесу, навчання, відвідин родичів, туризму, отримали перешкоду у вигляді нових шенгенських вимог.

За даними опитувань, проведених Центром весною і влітку цього року, у містах, де розташовані консульства держав Євросоюзу, розширення Шенгенської зони позитивним чином вплинуло лише на незначний (до 2 %) прошарок населення. А більш як дві третини опитаних скаржаться на нові перепони в отриманні візи.

21грудня 2007 року до Шенгенської консульської зони увійшли західні сусіди України-члени ЄС: Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина, країни Балтії (Литва, Латвія, Естонія), Словенія.

1 січня 2008 року набула чинності угода між Україною та Євросоюзом про спрощений візовий режим, яка, як стверджує українська сторона, з боку ЄС виконується не належним чином.

За даними Державної прикордонної служби, у першому півріччі цього року, у порівнянні з аналогічним періодом року 2007, кількість українців, які виїхали у країни ЄС (Шенгенську зону), зменшилось утричі.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG