Доступність посилання

ТОП новини

Єхануров здивований, що Тимошенко не підтримала жодне рішення РНБО


Члени Ради національної безпеки і оборони проголосували за необхідність збільшити фінансування Збройних Сил України у 2009 році до 32,4 мільярди гривень.

Про це повідомив міністр оборони Юрій Єхануров на брифінгу після засідання РНБО.

Він нагадав, що в проекті державного бюджету на наступний рік планується виділити 17,5 мільярди гривень, що становить 1,38% від ВВП, а за розрахунками Міноборони для потреб армії потрібно 32,4 мільярди гривень, що становить 2,5% від ВВП. Така сума, за словами Єханурова, дозволить на належному рівні забезпечити підготовку військ, придбати нове озброєння тощо.

Юрій Єхануров наголосив, що рішення РНБО є обов’язковим для уряду, і він сподівається, що воно буде враховане при доопрацюванні бюджету на 2009 рік.

Крім того, міністр висловив сподівання, що уряд дослухається до прохання Міністерства оборони і збільшить фінансування армії у поточному році. Він нагадав, що відповідний законопроект внесено на розгляд парламенту, але поки що він не розглянутий. «Якщо його не розглянуть, буде дуже важко завершити рік», – сказав Єхануров.

«Звичайно, солдат голодний не буде, але це значить, що ми знімемо (фінансування – ред.) з озброєння. Це значить, що я буду змушений позичити очі в сірка і йти до міністра промислової політики і казати: вибач, друже, я твої гроші вимушений направити на те, щоб солдати не залишились голодними», – сказав Юрій Єхануров, додавши, що уряд неадекватно оцінює сьогоднішню ситуацію в армії.

Він також зауважив, що йому незрозуміла позиція прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, яка сьогодні не підтримала жодного рішення РНБО, зокрема і щодо збільшення фінансування армії.

«Це позиціонування не зовсім зрозуміло. Можна в чомусь образитись, на якусь критику, хоча якщо це об’єктивна критика, то потрібно її нормально сприймати, і не потрібно на це реагувати з якихось особистих позицій. Мені, наприклад, зовсім незрозуміло, чому було не голосувати за четверте і п’яте питання (питання обороноздатності країни – ред.), вони нормальні, патріотичні», – сказав Юрій Єхануров, додавши, що не можна переводити ці питання «на тему: якщо буде коаліція, я буду «за», якщо ні – то я проти цього».
XS
SM
MD
LG