Доступність посилання

ТОП новини

Нових санкцій проти Ірану не буде – їх заблокувала Росія


Шість держав світу, п’ять постійних членів Ради Безпеки ООН та Німеччина, узгодили в п’ятницю проект нової резолюції щодо ядерної програми Ірану, в якому лише підтверджуються нині чинні санкції.

У суботу його мають подати на розгляд Ради Безпеки, але ще не відомо, коли цей проект буде розглядатися. Припускають, що це буде наступного тижня.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що, на думку Москви, час пропонувати нові санкції через відмову Ірану зупинити свою суперечливу ядерну програму ще не настав.

П’ятничне засідання міністрів закордонних справ шести країн щодо нових санкцій проти Ірану мало відбутися ще в четвер, але тоді його зірвала Росія.

Захід домагався нових санкцій проти Тегерана, щоб покарати його за відмову припинити збагачення урану. Росія, яка як постійний член Ради Безпеки ООН має в ній право вето, виступає проти. Так само не підтримує нових санкцій іще один постійний член Ради Безпеки, Китай.

На Заході побоюються, що Іран під прикриттям мирної ядерної програми намагається здобути атомну зброю. Тегеран заперечує це й наполягає, що ні за що не відмовиться від свого невід’ємного права на суто мирну ядерну програму.

Нині проти Ірану чинні вже три пакети санкцій Ради Безпеки ООН, які й пропонує підтвердити проект нової резолюції.
XS
SM
MD
LG