Доступність посилання

ТОП новини

У Сімферополі зірвали збори щодо референдуму про зміну статусу Криму


В неділю були зірвані збори громадян, на яких планувалося обрати ініціативну групу з підготовки та проведення всеукраїнського референдуму стосовно зміни автономного статусу Криму і скасуванню спеціального статусу Севастополя, який ініціює Всеукраїнське об’єднання «Свобода».

Збори громадян мали відбутися в неділю о 12:30 в сімферопольському Будинку офіцерів. Проте зранку близько 100 осіб – представників Російської громади Криму, кримських організацій партії «Русский блок», Комуністичної партії України, Прогресивної соціалістичної партії та Соціалістичної партії України – заблокували підступи до входу в будівлю. Вони прийшли з партійними прапорами та гаслами «Крим – проти бандеро-фашистів», «Крим проти НАТО».

Так, учасники пікету заблокували вулицю Горького. Близько 30 представників ВО «Свобода» не змогли пройти до Будинку офіцерів.

Ідеологічних супротивників розділяв кордон міліції, у тому числі і співробітники спецпідрозділу «Беркут». Міліцейський кордон кілька разів проривали, сталося кілька бійок.

У результаті, учасники ініціативної групи так і не змогли потрапити до Будинку офіцерів.

Начальник міліції громадської безпеки Криму Микола Федорян повідомив журналістам, що міліції вдалося впоратися з ситуацією, що виникла, ніяких особливих подій не сталося, тому ніяких справ щодо цих фактів порушено не буде.

********
В Івано-Франківську створено ініціативну групу з підготовки та проведення референдуму щодо зміни автономного статусу Криму і скасування спеціального статусу Севастополя

За інформацією прес-служби Івано-Франківської обласної організації «Свободи», у зборах ініціативної групи взяв участь 341 громадянин із Івано-Франківська і 12-ти районів області.

Виступаючи на зборах, голова обласної організації «Свободи», заступник голови партії Олександр Сич зазначив: «У другій статті Конституція визначає, що Україна є унітарною державою. Водночас у ній є положення про автономний статус Криму. Цим, фактично, Конституція суперечить сама собі».

«Окрім цього, враховуючи останні події в світі, зокрема, російську агресію в Грузії, питання зміни автономного статусу Республіки Крим на обласний і скасування спеціального статусу Севастополя є надзвичайно актуальним для України», – наголосив він.

Олександр Сич також заявив, що заклик Верховної Ради Криму визнати незалежність Абхазії та Південної Осетії «свідчить про початок реалізації Кремлем так званого «грузинського сценарію» в Україні». «У такий спосіб прокладається дорога, яку під керівництвом кремлівських політиків пройшли Південна Осетія та Абхазія», – наголосив Сич.

За даними прес-служби, присутні одноголосно підтримали ініціативу «Свободи» провести всеукраїнський референдум.

До складу ініціативної групи обрано 43 особи майже з усіх регіонів Івано-Франківської області.

ВО «Свобода» розраховує в жовтні розпочати збір підписів за проведення всеукраїнського референдуму про надання Криму статусу області.

********
У суботу в Києві відбулися збори громадян столиці та Київської області

У них взяли участь 212 мешканців столиці та Київської області.

Було сформовано ініціативну групу зі збирання підписів за проведення референдуму стосовно зміни автономного статусу Республіки Крим на обласний та скасування спеціального статусу міста Севастополь, а також внесення відповідних змін до Конституції і законів України.

У зборах взяв участь голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок. Він сказав, що ВО «Свобода» вважає, що ліквідація кримської автономії і спеціального статусу міста Севастополя позбавить Кремль можливості застосувати відпрацьований в Абхазії та Південній Осетії план вторгнення на територію чужої країни, який є частиною «путінської доктрини».

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG