Доступність посилання

ТОП новини

У Сімферополі зірвали збори щодо референдуму про зміну статусу Криму


В неділю були зірвані збори громадян, на яких планувалося обрати ініціативну групу з підготовки та проведення всеукраїнського референдуму стосовно зміни автономного статусу Криму і скасуванню спеціального статусу Севастополя, який ініціює Всеукраїнське об’єднання «Свобода».

Збори громадян мали відбутися в неділю о 12:30 в сімферопольському Будинку офіцерів. Проте зранку близько 100 осіб – представників Російської громади Криму, кримських організацій партії «Русский блок», Комуністичної партії України, Прогресивної соціалістичної партії та Соціалістичної партії України – заблокували підступи до входу в будівлю. Вони прийшли з партійними прапорами та гаслами «Крим – проти бандеро-фашистів», «Крим проти НАТО».

Так, учасники пікету заблокували вулицю Горького. Близько 30 представників ВО «Свобода» не змогли пройти до Будинку офіцерів.

Ідеологічних супротивників розділяв кордон міліції, у тому числі і співробітники спецпідрозділу «Беркут». Міліцейський кордон кілька разів проривали, сталося кілька бійок.

У результаті, учасники ініціативної групи так і не змогли потрапити до Будинку офіцерів.

Начальник міліції громадської безпеки Криму Микола Федорян повідомив журналістам, що міліції вдалося впоратися з ситуацією, що виникла, ніяких особливих подій не сталося, тому ніяких справ щодо цих фактів порушено не буде.

********
У суботу в Києві відбулися збори громадян столиці та Київської області

У них взяли участь 212 мешканців столиці та Київської області.

Було сформовано ініціативну групу зі збирання підписів за проведення референдуму стосовно зміни автономного статусу Республіки Крим на обласний та скасування спеціального статусу міста Севастополь, а також внесення відповідних змін до Конституції і законів України.

У зборах взяв участь голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок. Він сказав, що ВО «Свобода» вважає, що ліквідація кримської автономії і спеціального статусу міста Севастополя позбавить Кремль можливості застосувати відпрацьований в Абхазії та Південній Осетії план вторгнення на територію чужої країни, який є частиною «путінської доктрини».

XS
SM
MD
LG