Доступність посилання

ТОП новини

У Варшаві почалася конференція ОБСЄ


Майже тисяча експертів, правозахисників та представників урядів розглядають виконання зобов’язань країнами-членами Організації з безпеки і співпраці в Європі щодо дотримання прав людини та принципів демократії.

Конференція триватиме до 10 жовтня.

Під час 17 тематичних сесії наради делегати говоритимуть про прозорість системи законодавства, самостійність суддів, право на справедливий судовий розгляд.

Мова буде також про основні свободи людей – вільні ЗМІ, свободу поширення інформації, свободу пересування людей, інститути захисту прав людини, а також про роль громадянського суспільства в процесі захисту прав людини, проблему заборони смертної кари та тортур, боротьбу з торгівлею людьми, проблеми заробітчанської імміграції, збереження прав людини в часи боротьби з тероризмом.

На нараді розглядатимуть великий блок питань, присвячених дискримінації національних меншин, боротьбі з расизмом, ксенофобією та нетолерантністю.

На закінчення конференції буде подано рапорт про прояви ненависті та ксенофобії в країнах-учасницях ОБСЄ, зокрема щодо етнічних меншин ромів і сінті.

Представники неурядових організацій України під час конференції доповідатимуть про свободу проведення громадських зібрань та утворення товариств.
XS
SM
MD
LG