Доступність посилання

ТОП новини

У Кенії розслідують заяви діяча, який поширював повідомлення про викрадене українське судно


Керівник кенійського відділку Програми допомоги мореплавцям Андрю Мванґура, серед іншого, заявляв, що танки й інша зброя на борту викраденого судна прямували до Південного Судану, а не до Кенії, як стверджує влада Кенії й України.

По тому такі заяви почали повторювати й інші офіційні особи.

Як заявив представник поліції в кенійському портовому місті Момбаса «Агентству Франс-Прес», Андрю Мванґуру розшуковували від вівторка, і в середу нарешті доставили до поліційної дільниці на допит.

За словами представника поліції, той так гучно говорив про все засобам інформації, що його попросили поділитися своїми даними.

За повідомленнями з відділу кримінальних розслідувань поліції, Андрю Мванґуру можуть звинуватити в поширенні заяв, що викликають громадське занепокоєння.

Днями Мванґура заявляв, що кенійська влада «закриває йому рота» в справі про викрадене майже тиждень тому судно «Фаїна» з екіпажем із 17 громадян України, 2 громадян Росії і 1 мешканця Латвії без громадянства і вантажем із 33 танків Т-72, гранатометів і значної кількості боєприпасів.

За його твердженнями, зброя насправді була призначена для Південного Судану, суданського регіону, який має широку автономію і власну армію і має напружені відносини з центральним суданським урядом.

Уряди Кенії і України заявляють, що зброя прямувала з України до Кенії, яка й купила її в Україні. Заперечують твердження Мванґури і представники Південного Судану.

Серед інших заяв Мванґури, які широко підхопили засоби інформації, – те, ніби викрадачі судна, яке нині стоїть на якорі біля берегів Сомалі, пересварилися й влаштували перестрілку, в якій загинули троє з них. Коли пірати заперечили ці заяви, Мванґура визнав, що отримав такі дані з третіх рук і не може гарантувати їхню правдивість.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG